Caprica otrzymała zielone światło 0

Sci Fi Channel wyraziło zgodę na powstanie serialowego prequela popularnej serii Battlestar Galactica.

Po tym jak BSG zakończy swój żywot w 2009 roku, przewiduje się, że za rok wystartuje kolejny serial obsadzony w tym uniwersum. Pierwszy sezon będzie trwał około 20 godzin, z czego 2 godziny to 2-częściowy pilot.

Esai Morales i Eric Stoltz na planie serialuEsai Morales i Eric Stoltz na planie serialu

Akcja będzie się rozgrywać 50 lat przed wydarzeniami w BSG. Cywilizacja pokazana w serialu będzie podobna do naszej. Dwie wpływowe rodziny – Grayston i Adama – rywalizują między sobą w tętniących życiem 12 koloniach. Walka między nimi przenosi się na grunt zaawansowanej technologii a konkretnie robotyki i sztucznej inteligencji. Doprowadzi to ostatecznie do powstania Cylonów.

Caprica pokaże nam świat politycznych intryg, przemysłowych konspiracji oraz seksualnych skandali. Oczywiście, przewodnim wątkiem będzie rywalizacja dwóch rodów. Ojciec Williama Adamy – Joseph (Esai Morales) – jest prawnikiem broniącym swobód obywatelskich. Sprzeciwia się on eksperymentom przeprowadzanym przez inżyniera komputerowego Daniela Graystone`a (Eric Stoltz), który chce wykorzystać sztuczną inteligencję do stworzenia żywych robotów. Skutki tych prób znamy już z BSG.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…