Straczyński o World War Z 0

Scenarzysta, Michael J. Straczyński opowiada o pracy nad adaptacją książki Maxa Brooksa, World War Z

Reżyserem został Marc Forster (reżyser Quantum Of Solace). Film będzie adaptacją wydanej przed dwoma laty książki Maxa Brooksa (syna Mela Brooksa oraz Anne Bancroft). Była to najlepiej się sprzedająca powieść, którymi głównymi bohaterami są zombie.

Scenariusz pisze J. Michael Straczynski (napisał skrypt do filmu Oszukana) a w produkcje zaangażowane zostanie Plan B (studio Brada Pitta).

Powieść World War Z jest kontynuacją poradnika wydanego przez Brooksa mającego pomóc nam w przetrwaniu w przypadku gdyby ziemie opanowały zombie. W fabule powieści tym razem znalazł się opis świata w 10 lat po apokalipsie związanej z przejęciem władzy przez te stwory. Jest ona napisana z perspektywy kilkunastu normalnych ludzi żyjących w różnych zakątkach świata.

Michael J. StraczynskiMichael J. Straczynski

Sam scenarzysta ostatnio powiedział: Rozmawialiśmy o tym projekcie, jako o thrillerze, najbardziej można go porównać z Tożsamością Bourne’a. Większość filmów o zombie jest małych, skupiających się na paru osobach w domu. A to ma prawdziwy strach. Jesteście w Indiach i z setkami łodzi próbujecie uciec przed falą zombie. Skala tego jest fenomenalna.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…