Say hello to my little friend ;>

Mamy pierwsze zdjęcia z Popiełuszki 0

Zobacz pełną galerię zdjęć z najnowszego filmu Rafała Wieczyńskiego, opowiadającego o życiu ks. Jerzego Popiełuszki

Film fabularny pt Popiełuszko wg scenariusza i w reżyserii Rafała Wieczyńskiego jest opowieścią o człowieku, który ze skromnego chłopaka z podlaskiej wsi stał się duchowym przewodnikiem swojego pokolenia oraz symbolem wolności i odwagi. Film przedstawia życie księdza Jerzego od dzieciństwa na polskiej prowincji, poprzez okres kształtowania się jego powołania w wojsku, a następnie pokazuje proces rodzenia się jego legendy w czasie ciężkiej próby stanu wojennego. Zobaczymy, jak dzięki wyjątkowej duchowej sile połączonej z ciepłem i poczuciem humoru ks. Jerzy zyskał wielki autoryter oraz powszechną sympatię. Zabójstwo, a także ujawnienie jego okoliczności wywołało wstrząs i oburzenie społeczne. Setki tysięcy ludzi odważyło się domagać prawdy oraz sprawiedliwości. Do tej chwili istnieją poważne wątpliwości dotyczące kulis tej zbrodni.

PopiełuszkoPopiełuszko

Losy bohatera przedstawione są na tle kultowych wydarzeń z historii Polski z lat osiemdziesiątych. Z rozmachem odtworzone zostały m.in. strajki Sierpnia ’80 oraz manifestacje stanu wojennego brutalnie tłumione przez władze PRL. Liczne sceny masowe oddają atmosferę tamtego okresu, a w filmue wzięli udział również autentyczni uczestniczy historycznych wydarzeń. Zdjęcia odbyły się na terenie całej Polski m.in. w Warszawie, Bydgoszczy, Wrocławku, Częstochowie, Gdańsku, Krakowie, Zakopanem, Bytomiu i Bartoszycach.

Obraz jest skierowany przede wszystkim do młodego pokolenia, które zna tamtą historię wyłącznie z przekazów telewizyjnych lub rodzinnych. Dotarciu do tego sprzyjaćma nowoczesny język filmu, w którego realizację zaangażowane zostały najnowocześniejsze środki i rozwiązania techniczne.

PopiełuszkoPopiełuszko

Przygotowania do produkcji trwały kilka lat, w ciągu których twórcy zgromadzili obszerną dokumantację i nawiązali bezpośredni kontakt z licznymi świadkami życia księdza Popiełuszki. W toku powstania scenariusza autor konsultował jego treść zarówno z rodziną księdza Jerzego, jego przyjaciółmi, historykami, jak i przedstawicielami Kościoła zaangażowanymi w toczący się proces beatyfikacyjny.

W postać tytułowego Jerzego Popiełuszki wcielił się Adam Woronowicz. Oprócz niego na planie zobacyzmy: Marka Frąckowiaka, Zbigniewa Zamachowskiego, Radosława Pazure, Jana Englerta, Krzysztofa Kolbergera, Marte Lipińską, Maje Komorowską oraz Józefa Glempa. Reżyserem i scenarzystą filmu o budżecie sięgającym 12 mln złotych jest Rafał Wieczyński. Premiera dzieła odbędzie się 20 lutego 2009 roku.

Pełną galerię filmu znajdziecie TUTAJ .

PopiełuszkoPopiełuszko

PopiełuszkoPopiełuszko

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…