Tonight is the night.

Baśnie Barda Beedle'a na dużym ekranie? 1

J.K. Rowling co prawda zakończyła już serię o Harrym Potterze, ale złotej maszyny do zarabiania nie zatrzymała, w ślad za nią idą filmowcy

6 grudnia do księgarń trafiła książka J.K. Rowling Baśnie Barda Beedle’a. Od tego czasu minęło zaledwie kilka dni, a już wypłynęła informacja, że książka ta najprawdopodobniej zostanie sfilmowana. Nie jest to wielką niespodzianką, bo wiadomo, że przyniesie to spore zyski.

Książka to zbiór pięciu, popularnie znanych przez wszystkie dzieci magików w świecie Harry’ego Pottera, baśni. Jedna z nich pojawia się nawet w siódmym tomie sagi.

W skład książki wchodzą następujące opowiadania:

  • Fontanna Szczęśliwego Losu
  • Czarodziej i Skaczący Garnek
  • Czara Mara i jej Gdaczący Pieniek
  • Włochate serce czarodzieja
  • Opowieść o Trzech Braciach
Rowling motywuje napisanie książki tak: „To był wspaniały sposób powiedzenia do widzenia. To jest jak wynurzenie się po głębokim skoku do wody. Książka nie jest o Harrym, Ronie i Hermionie, ale pochodzi z tego samego świata. Nie spodziewałam się, ale okazało się to w pewnym sensie lecznicze. Dobry sposób na to, by się pożegnać”

Nie wiadomo jeszcze w jaki sposób Warner planuje pokazać te odseparowane historie. Nie wydaje się, by było możliwe zrobienie z każdej baśni jednego filmu.

Według źródeł nikt jeszcze nie wpadł na sposób przedstawienia Baśni Barda Beedle’a, jednak jest duży nacisk, by ten film powstał, bo to już przecież koniec Harry’ego Pottera.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…