Maniak serialowy lubujący się w telewizji brytyjskiej, która moim skromnym zdaniem bije na głowę wszelkie inne jeśli chodzi o seriale, programy rozrywkowe, filmy dokumentalne i pełnometrażowe. Oprócz tego rzucam okiem na seriale azjatyckie, głównie japońskie. Oczywiście śledzę także wydarzenia na wielkim amerykańskim ekranie. Aktualnie, korespondent z Londynu :)

Nowa adaptacja Pamiętnika Anny Frank 0

Stacja BBC zaprezentuje nową adaptację Pamiętnika Anny Frank rozpoczynając emisję w styczniu.

Anne Frank zaczęła pisać pamiętnik w swoje trzynaste urodziny, w czerwcu 1942 roku na dwa tygodnie przed tym jak wraz z rodziną została zmuszona do ukrywania się w okupowanej przez nazistów Holandii.

Pisane w ciasnocie pomieszczenia przy magazynie przypraw jej ojca wspomnienia Anne przedstawiają w sposób bardzo wzruszający i często zabawny jej doświadczenia życiowe, które w ciągu dwóch lat stały się najchętniej czytanym utworem niebeletrystycznym – poza Biblią.

Produkcja liczyć ma pięć odcinków. Reżyserem serii jest Jon Jones. Scenariusz zaadaptowała Deborah Moggach. W rolach głównych wystąpią min.: Ellie Kendrick, Felicity Jones, Tamsin Greig.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…