Say hello to my little friend ;>

Klipy z Wrestlera, Buttona i Gran Torino 0

Do sieci trafiły filmowe klipy z Wrestlera i Ciekawego przypadku Benjamina Buttona i Gran Torino

  • The Curious Case of Benjamin Button (Ciekawy przypadek Benjamina Buttona – USA: 25.12.2008 Polska: 23.01.2009
Urodziłem się w okolicznościach niezwykłych. – i tak też zaczyna się Benjamin Button, adaptacja klasycznej noweli F. Scotta Fitzgeralda z lat dwudziestych XX wieku o człowieku, który przychodzi na świat jako osiemdziesięciolatek i stopniowo młodnieje. O człowieku, który – podobnie jak my wszyscy – nie potrafi zatrzymać upływu czasu. Jego osobistą historię, osadzoną w Nowym Orleanie, śledzimy od końca I Wojny Światowej w 1918 roku aż po XXI wiek, przeżywając jego los równie niezwykły, jak bywa los każdego człowieka. Wyreżyserowany przez Davida Finchera, z Bradem Pittem, Cate Blanchett, Tildą Swinton, Taraji P. Henson, Jasonem Flemyngiem, Eliasem Koteasem i Julią Ormond w rolach głównych, film Benjamin Button jest w istocie opowieścią podróżnika w czasie, o ludziach i o miejscach, które napotyka, o odnalezionych i utraconych miłościach, o radości życia i smutku śmierci, a także o tym, czego czas nie zmienia.

Film opowiada o życiu zapaśnika Randy’ego Robinsona, znanego pod pseudonimem The Ram. Słynny bohater zawodowego wrestlingu lat 80. musiał porzucić karierę po ataku serca. Kiedy jednak praca w delikatesach i związek ze starzejącą się strpitizerką nie przyniosły mu satysfakcji, Robinson postanowił wrócić na ring i, ryzykując zdrowie i życie, stanąć do walki z dawnym przeciwnikiem, Ayatollahem.

Gran Torino – USA: 17.12.2008 Polska: 20.02.2009

W Gran Torino, Eastwood gra Walta Kowalskiego, rasistowskiego weterana wojny w Korei, ktory niechętnie nawiązuje kontakty ze swoimi sąsiadami – rodziną azjatyckich emigrantów. Aktor opisuje postać graną w filmie jako niepowtarzalną i prawdopodobnie kontrowersyjną.

Gram dziwaka, prawdziwego rasistę… To chyba odpowiednia pora w moim życiu, aby pisać się na coś takiego, bo jak skończysz 70tkę, to niewiele już ci mogą zrobić. Ale to też historia o odkupieniu. Rodzina państwa Hmong wprowadza się obok domu głównego bohatera, a on – weteran z Korei, patrzy na wszystkich Azjatów z jednakową pogardą. Stopniowo jednak zaprzyjaźnia się z nimi, choć sam nadal nie utrzymuje kontaktów z własną rodziną

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…