Tonight is the night.

Aronofsky chce wrócić do Źródła 0

Reżyser Darren Aronofsky chce ponownie zmontować swój film Źródło. Właściwie nie zmontować, a zreduxować

Darren Aronofsky to uzdolniony reżyser, twórca filmów takich jak Pi, Requiem dla snu, czy ostatnio mający szanse na swój udział w trakcie Gali Oskarowej The Wrestler. Dwa lata temu na ekranach kin pojawił się film Źródło. Spotkał się on z różnym przyjęciem. Jedni byli zachwyceni, drudzy zniesmaczeni. Redaktorzy first-showing poprosili więc Aronofsky’ego o skomentowanie plotek na temat re montażu Źródła.

Właściwie to nie nazwałbym tego re montażem. To co robię to… Nazwałbym to raczej redux. Cóż, sam nie wiem co, na miłość boską, znaczy to słowo. – Powiedział reżyser. Co więc dokładnie zamierza zrobić, trudno stwierdzić.

To będzie coś dla fanów. Pracowałem nad tym filmem przez 6 lat i przez ten czas powstało mnóstwo wersji. Jedna z nich była dużo bliższa oryginalnemu scenariuszowi. Staliśmy więc przed wyborem, którą wersję wybrać. Nie było to łatwe, gdyż obie były ciekawe. Ale ja jestem ciekawski więc chciałem sprawdzić jak wypadnie wersja, której nie wybraliśmy. I to już jest zrobione. Muszę teraz załatwić pomoc w Warner Bros, przy wydawaniu tej wersji.

Nie wiadomo jednak, czy reżyserowi uda się przeforsować ten projekt, gdyż film ten był porażką w Box Office i najprawdopodobniej studio wolałoby do niego nie wracać.

Aronofsky skomentował to tak: Mam nadzieję, że zainteresowanie będzie wystarczające, by jakoś to wydać. Ale musimy do tego dojść.

Trudno jednak zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi, więc nie łatwo będzie zdobyć zainteresowanie.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…