"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Zbyt gejowski dla Włochów 0

Niedawno na kanale Rai Due we Włoszech była okazja obejrzeć kontrowersyjny film Anga Lee. Okazało się, że puszczono go w ocenzurowanej wersji.

Jak donosi The Guardian Włosi, którzy oglądali film Tajemnica Brokeback Mountain na kanale Rai Due obejrzeli jego ocenzurowaną wersje. Okazało się, bowiem, iż w filmie nie znalazły się sceny erotyczne pomiędzy dwoma głównymi bohaterami. Wycięto równiez kilka scen, w których bohaterowie przytulają się czy całują. Co ciekawe mimo cenzury pojawiła się krótka scenka z aktorką topless.

Po fali krytyki, jaka przetoczyła się przez Włochy stacja zapowiedziała, iż wkrótce puści film w pełnej wersji. Przyznała przy tym, iż zwróciła się do Włoskiego dystrybutora filmu o taką wersję, aby można było ją puścić o wcześniejszej porze. I to właśnie dystrybutor miał wyciąć scenki homoseksualne. Protesty wywołane były tym, iż mimo zapowiedzi film puszczono o 23:00 a w filmie pojawiły się sceny heteroseksualne a to wywołało spore oburzenie organizacji gejowskich.

Pod koniec stycznia film Tajemnica Brokeback Mountain ma pojawić się w TVNie. Stacja zapowiedziała, iż nie zamierza iść w ślady Włochów i pokaże pełną wersje obrazu.

Kadr z filmu Tajemnica Brokeback Mountain 2005Kadr z filmu Tajemnica Brokeback Mountain 2005

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…