Red Cliff Part 2 - nowy zwiastun! 0

Pojawiła się widowiskowa zapowiedź w pięknej jakości finału epickiego dzieła Johna Woo. Zapraszamy!

Woo do Red Cliff zebrał same gwiazdy azjatyckiego kina, chociaż miało być ich więcej, niż jest w finalnej wersji. Zobaczymy tutaj takich aktorów, których nazwiska są znane każdemu kinomaniakowi, Tony Leung Chiu-Wai , Takeshi Kaneshiro, Zhang Fengyi, You Yong, Chang Chen, Hu Jun, Shido Nakamura, Kojuki.

Red CliffRed Cliff

Obraz jest na podstawie książki Romance of the three Kingdoms napisanej przez Luo Guangzonga. Historia zaczyna się w roku pańskim 208, w ostatnich dniach panowania dynastii Han, przebiegły premier Cao Cao przekonuje Cesarza, że jedynym sposobem na zjednoczenie Chin jest wypowiedzenie wojny królestwu Xu z zachodu i królestwu Wu z południa. To rozpoczęła militarną kampanie na niespotykaną skalę, prowadzoną przez samego premiera. Bez nadziei na przetrwanie dwa królestwo zawiązały sojusz. Wiele bitew ma lądzie i wodzie doprowadzają do kulminacji, do słynnej Bitwy o Czerwony Klif. Podczas tej bitwy, w które brało udział miliony żołnierzy, spłonęło 2000 okrętów i historia Chin zmieniła się na zawsze.

Film zwrócił się już, gdy na Festiwalu w Cannes sprzedawali prawa do dystrybucji na świecie. Obraz o budżecie 80 milionów dolarów został podzielony na dwie częsci. Red Cliff Part 1 miał premierę w wakacje w Azji i dotychczas zarobił około 200 milionów dolarów.

Zwiastun jest do Red Cliff Part 2, finału jednej z najbardziej epickich bitew w historii świata. I zaiste to zwiastun pokazuje, że plotki o zwiększeniu budżetu na Part 2, przez co premiera opóźniła się o miesiąc, nie były przesadzone. Dobra wiadomość jest też taka, że zwiastun pojawił się w dobrej jakości, dzięki serwisom z Koreii.

Premiera finału epickiego arcydzieła pod tytułem Red Cliff Part 2 odbędzie się 15 stycznia, a połączony z jeden film, Red Cliff od lutego zacznie podbijać świat. Monolith zapowiedział premierę w Polsce na czerwiec 2009.

Zapraszam do oglądania!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…