"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Świąteczne prezenty 0

Zapraszamy do zapoznania się z dziesięcioma naszym zdaniem najciekawszymi filmami na DVD, którymi warto podarować bliskich.

Świąteczny czas to czas, kiedy do nas przychodzi Mikołaj. Warto byłoby mu pomóc i wskazać film na DVD, którym warto obdarować bliskich (lub samemu zostać obdarowanym). Specjalnie dla was wybraliśmy 10 najciekawszych propozycji. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

+ Zwierzo-zwierzenia (Dystrybucja: TIM Film Studio)

Idealny prezent dla wszystkich fanów Wallace'a i Gromita oraz osób szukających w kinie czegoś innego. Nick Park (twórca Wallace'a i Gromita) w roku 1989 nakręcił krótkometrażową animację o nietypowym świecie zwierzeń. I właśnie na tej podstawie stworzono cały serial, który właśnie wyszedł na DVD w naszym kraju. Głównymi bohaterami są cierpiący na depresje chomik, para szczurów, Sid i Nancy oraz inne zwierzęta.
Serial animowany nietypowy, bowiem wpierw nagrywano dialogi (np. są to autentyczne wypowiedzi nagrywane w ramach sond ulicznych czy rozmowami z pensjonariuszami domu starców) a dopiero potem wymyślano postaci i kreowano scenografię.
Robi niezapomniane wrażenie.

Zwierzo-zwierzeniaZwierzo-zwierzenia

+ Funny Games US (Dystrybucja: Monolith)

Wspaniały prezent dla tych wszystkich, którzy nie mieli okazji obejrzeć oryginalnej wersji Michael'a Haneke, który stworzył nietypową sytuacje dręczonej psychicznie i fizycznie rodziny przez nieznanych oprawców. Reżyser zawsze uważał, że taka historia mogła wydarzyć się tylko w Stanach, więc nakręcił ją specjalnie dla Amerykańskiej publiczności, która zachwycona nie była.
Właściwie to idealna kopia oryginału z tą samą scenerią, postaciami, ale innymi aktorami. Dokonano jedynie lekkich przeróbek.

Funny Games U.S.Funny Games U.S.

+ Spotkania na krańcach świata (Dystrybucja: Against Gravity)

Prezent dla fanów filmów dokumentalnych, ale nie tylko. Niebanalna opowieść Wernera Herzoga o Antarktydzie, jaką nie znamy i jakiej pewnie nigdy nie poznamy. Motywem przewodnim filmu nie jest same piękno tego niedostępnego miejsca, ale to, dlaczego właściwie ludzie udają się w ten zakątek świata. Co ciągnie naukowców do ekstremalnych warunków?
Jeden z najciekawszych dokumentów ostatnich lat. Na długo pozostanie w waszej pamięci. Mocno ekscentryczny i zupełnie inny dokument. Zdecydowanie warto obejrzeć.

Spotkania na krańcach świataSpotkania na krańcach świata

+ Martwa rzeka (Dystrybucja: Vision)

Tutaj zadowoleni będą sympatycy kina grozy. Niskobudżetowy film rodem z Australii opowiada o próbie przeżycia trójki bohaterów w starciu z krokodylem ludojadem. Niby historia brzmi banalnie, ale jednak jest w niej coś, co może się spodobać. Dla jednych będzie to opowieść bez patosu, nadmiernych efektów specjalnych i próbie dopisania jakiegoś morału a dla innych będzie to po prostu ciekawy zapis siły ludzkiej woli. Piękne a zarazem zabójcze krajobrazy robią ogromne wrażenie. Nigdy nie chce się już pojechać do Australii zobaczyć krokodyle na żywo.

Martwa RzekaMartwa Rzeka

+ Mroczny Rycerz (Dystrybucja: Galapagos)

O tym filmie można by mówić wiele. Zdecydowanie zdominował kino w tym roku. Jedna z najlepszych adaptacji komiksu w całej historii kina. Film, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Batman nie jest już taką jednostronną postacią, ale zarazem nie staje się człowiekiem, który nagle przestaje wierzyć w to, co robi. Ma wątpliwości, ale nie sprawiają one, że irytujemy się, kiedy przychodzi nam to oglądać. Jako dodatek niezapomniana kreacja Jokera, który przeraża swoją osobą. Nie jest już ekscentrykiem jak, u Tima Burtona, ale psychopatycznym wcieleniem zła.

Mroczny RycerzMroczny Rycerz

+ Opowieści z Narnii: Książe Kaspian (Dystrybucja: Imperial CinePix)

Zadedykować można film młodszej publiczności, którym spodobała się pierwsza część historii. Tym razem mamy do czynienia z nieco mroczniejszą stroną, ale nadal jest to świetny film, który bardzo fajnie się ogląda. Wreszcie dopracowano efekty specjalne, które zostały dobrze dopasowane do całej fabuły, nie jest ich za dużo, ale zarazem jak już są na bardzo wysokim poziomie. Jako dodatek w wersji, DVD jest możliwość obejrzenia kilku niewykorzystanych scen.

Opowieści z Narnii: Książe KaspianOpowieści z Narnii: Książe Kaspian

+ Seks w wielkim mieście (Dystrybucja: Galapagos)

Idealny prezent dla fanek (ewentualnie fanów) serialu Seks w wielkim mieście. Jak to zwykle bywa film pełnometrażowy jest dużo gorszy od serialu. Ale nie będzie to raziło fanów, dla których kolejne spotkanie z ich ulubionymi bohaterami będzie po prostu fajną zabawą. W filmie mamy aktorstwo na świetnym poziomie a niektóre dialogi na dłużej zostaną przez nas zapamiętane. Obraz aż kipi przesłaniem, że właściwie to warto być sobą.

Seks w wielkim mieścieSeks w wielkim mieście

+ Wanted: Ścigani (Dystrybucja: TIM Film Studio)

Propozycja szczególnie dla Panów. Jeśli nie wiecie, czym obdarować swojego ukochanego to ten film może go zadowolić. Jeśli tylko lubi kino akcji to Ścigani będą dla niego idealną propozycją. Nietypowa ekranizacja komiksu gdzie głównym bohaterem jest zwykły przeciętniak, który nagle dowiaduje się, iż jest synem sławnego płatnego mordercy a sam posiada wiele umiejętności przydatnych w tym zawodzie. Nieco czarnego humoru i fabuła na granicy absurdu jednych będzie denerwować, ale drugim się spodoba. Jako dodatek piękna Angelina Jolie w sportowym samochodzie.

Wanted: ŚciganiWanted: Ścigani

+ Oddech (Dystrybucja: SPI)

Nietypowy melodramat od Kima Ki-duka. Opowieść będąca historią miłości dwójki outsiderów – zdradzanej gospodyni domowej oraz skazanego na karę śmierci mordercy. Nigdy ich nic nie łączyło do momentu, w którym kobieta decyduje się odwiedzić skazanego na śmierć więźnia. Tak rodzi się między swoiste uczucie, które pielęgnują w pokoju odwiedzin. W tle jest jeszcze ten trzeci – dyrektor więzienia, który obserwuje parę na monitorze i sam może wpływać jak właściwie ta znajomość się potoczy.
Bardzo ciekawa opowieść spodoba się każdemu, kto wierzy w miłość. Prezent nietypowy, ale na pewno będzie ciekawy.

OddechOddech

+ Szczenięce lata Clifforda/Listy od Feliksa (Dystrybucja: GM Distribution)

Najciekawsza propozycja dla najmłodszych sympatyków widza. Bajka o szczenięcych latach psa, który w późniejszym okresie wyrośnie do monstrualnych rozmiarów jest obrazem, który spodoba się każdemu dziecku. Z jednej strony daje dużą dawkę dydaktyzmu a z drugiej sporo humoru i uśmiechu. Jako dodatek jest okazja obejrzenia Listów od Feliksa”, czyli opowieść o pluszowym króliku, którego pewnego dnia jedna z dziewczynek gubi na lotnisku a który wyrusza na podróż dookoła świata. W listach opisuje swoje przeżycia z różnych zakątków świata.

Szczenięce lata CliffordaSzczenięce lata Clifforda

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…