Say hello to my little friend ;>

Wielki Gatsby od Luhrmanna 0

Mimo tego, że Australia poniosła porażkę w Stanach (39 milionów obecnie), Baz Luhrman rozpoczął pracę nad nowym projektem filmowym

The Great GatsbyThe Great Gatsby

Będzie to adaptacja książki F. Scotta FitzgeraldaThe Great Gatsby (Wielki Gatsby). Baz Luhrmann rozpoczął już poszukiwania młodej i uzdolnionej aktorki, która wcieli się w rolę Daisy. Co ciekawe książka Wielki Gatsby została zekranizowana już dwukrotnie – pierwszy raz w roku 1949 przez Elliotta Nugenta, a w roku 1974 przez Jacka Claytona z pomocą Francisa Forda Coppoli. W roku 2000 pojawił się nawet serial o tym samym tytule, którego pomysłodawcą był Robert Markowitz.

Fitzgerald opublikował swoją książke w roku 1925, erze, którą sam autor nazywał 'Epoką Jazzu'. Historia przedstawia wspomnienia Nicka Carrawaya, młodego mężczyzny z arystokratycznej rodziny, która przeprowadziła się z Yale do Nowegojorku w latach 20’. Podążając śladami ojca, Nick stara się unikać osądzania ludzi, wkrótce ten nawyk zaczyna być problemem, a najlepszym tego przykładem będą zdażenia z życia Gatsby’ego. Koniec końców, Nick spotyka zamożną Daisy Buchanan, tak zaczyna się ich romans. Piękna lecz rozpieszczona Daisy porzuca go dla bogatszego mężczyzny. Gdy Gatsby zdobywa wreszcie majątek postanawia odzyskać Daisy. Romans odnawia się, a skomplikowany splot nieszczęśliwych wypadków prowadzi do tragedii.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…