Say hello to my little friend ;>

Obsesyjna ciekawość i brutalność 0

Zapraszamy do najnowszego przeglądu zwiastunów z minionego tygodnia do nadchodzących premier.

Człowiek sukcesu, Derek Charles (Idris Elba) ma piękną i uroczą żonę, Beth (Beyoncé Knowles). Wkrótce jego sielankowe życie zostaje zburzone przez napastliwą i pociągającą kobietę z jego biura (Ali Larter).

Aidan Breslin jest zgorzkniałym detektywem, który nie mogąc poradzić sobie ze śmiercią żony, oddala się emocjonalnie od dwójki swoich synów. Podczas śledztwa nad wyjątkowo brutalną serią morderstw odkrywa powiązania między sobą i zabójcą. Morderstwa zdają się być związane z bibilijnymi przypowieściami dotyczącymi Czterech Jeźdźców Apokalipsy: Wojny, Głódu, Zarazy i Śmierci.

Szkocja, rok 1950, gdy szkocki nacjonalizm słabnie pod brytyjskimi rządami, czterech studentów Uniwersystetu, prowadzonych przez Iana Hamiltona, czynią dramatyczny gest, by obudzić narodową dumę. Mają małe finanse i niewielkie doświadczenie, wchodzą na poranną mszę do opactwa Westminster i uwalniają najpotężniejszy symbol Szkocji – Kamień Przeznaczenia. Chociaż później zostali złapani, a artefakt został odelegowany do Londynu, ich misja odnowiła szkocką dumę i pragnienie niezależności.

Zaręczony już mężczyzna musi znaleźć kogoś kto zostanie drużbą na zbliżającym się ślubie.

  • T?ky? sonata (Tokijska sonata – USA: 27.03.2009
Ryuhei Sasaki traci pracę, ale ukrywa ten fakt przed rodziną. Utrata pracy w jego mniemaniu oznacza utratę honoru i należnej mu pozycji społecznej, czego nie potrafi zaakceptować. Udaje, że codziennie rano wychodzi do pracy i brnąc w kolejne kłamstwa, utrzymuje iluzję, że nadal wiedzie swe normalne, rutynowe życie. Nieświadoma niczego żona codziennie czeka z obiadem, do którego zasiadają razem z dwójką synów. Mimo, że Sasaki stara się powstrzymać narastające w nim frustrację i irytację, trudno ukryć mu zdenerwowanie. Sytuacja w domu zaczyna być napięta. Kiedy starszy syn informuje go, że postanowił wstąpić do amerykańskiej armii, dochodzi do awantury i Sasaki wyrzuca go z domu. Gwałtownie reaguje również na chęć nauki gry na fortepianie przez młodszego syna. W tej na pozór stabilnej rodzinie, zachodzi efekt domina i wszystko po kolei zaczyna upadać.

Tolbiac budzi się w dziwnym, ciemnym pomieszczeniu, które tworzą instalacje elektryczne i tajemnicza roślina. Po niedługiej tułaczce mężczyzna odkrywa, że nie jest sam w tym budynku. Musi dowiedzieć się, gdzie się znalazł i kto za tym wszystkim stoi. Proste to nie jest, zważając na niebezpieczeństwa, jakie na niego czyhają po drodze.

  • Up – USA: 29.05.2009 Polska: 29.05.2009
Carl Fredricksen spędził całe życie badając glob, w pełni ciesząc się każdą chwilą. Ale w wieku 78 lat zaczyna czuć nudę, aż za sprawą upartego ośmioletniego odkrywcy imieniem Russell dostaje szansę, by rozpocząć życie na nowo. Up zabiera widza na ekscytującą podróż, gdzie para bohaterów przeżywa niezwykłe przygody.

  • The Br?ken (The Broken – Japonia: 15.11.2008
Na zatłoczonej londyńskiej ulicy, Ginie wydaje się, że widzi samą siebie prowadzącą samochód. Zdumiona całym tym zajściem postanawia śledzić tajemniczą kobietę aż do jej mieszkania. Wydarzenia przybierają niesamowity bieg, zaczyna się robić coraz gorzej. Gina zaczyna odkrywać, że świat nie jest tak realny, jak jej się wydawało. Czekają ją wydarzenia gorsze od najstraszliwszych koszmarów.

  • Anonyma – Eine Frau in Berlin – Niemcy: 23.10.2008
Film oparty na prawdziwym dzienniku, prawdziwej kobiety. Dziennik był pisany w piwnicach bombardowanego Berlinu, podczas ostatnich miesięcy II wojny światowej. Opisuje sposoby w jaki musiała walczyć jako Niemka, by przeżyć wśród oficerów Czerwonej Armii, którzy uważali ze zasłużyli na zwycięstwo. Kobieta wdaje się w romans z jednym z sowieckich oficerów, by uniknąć gwałtów ze strony innych żołnierzy. Z czasem rodzi się między nimi prawdziwe uczucie, miłość.

Sprośna starsza pani imieniem Madea ląduje w więzieniu stanowym, gdzie poznaje szereg bohaterów reprezentujących wiele różnych typów charakterów.

Przeciętna, niczym nie odróżniająca się gospodyni domowa z przedmieścia (Kim Basinger) podczas rutynowego wyjazdu po zakupy spotyka na parkingu supermarketu grupę zbirów, z którymi przyjdzie jej stoczyć walkę na śmierć i życie w pobliskim lesie.

Wendy wraz ze swoim psem, Lucy postanawia wyjechać na Alaskę. Chciała by podreperować swój budżet pracując przez lato w fabryce konserw. Plan zawiśnie na włosku, gdy jej samochód popsuje się w Oregonie. Brak pieniędzy, kłopotliwa sytuacja spowodują, że zrozpaczona kobieta stanie przez wieloma niezwykle trudnymi wyborami.

  • Delgo – USA: 12.12.2008
Delgo jest naiwnym nastolatkiem lubiącym przygody. Musi zjednoczyć grupę swoich przyjaciół, aby ocalić świat, w którym żyją do zagrażającego mu globalnego konfliktu, który narasta między ludem Lockni i Nohrin

Zapowiedzi, o których pisaliśmy w osobnych wiadomościach:

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…