Tonight is the night.

Klon wraca do domu 0

Nie, nie jest to kolejna część Sagi Gwiezdnych Wojen, a niezwykle ciekawie zapowiadający się film Kanji Nakajimy

Na festiwalu prezentują się filmy nie tylko ze Stanów Zjednoczonych, czy Anglii. Jest specjalna kategoria: Konkurs Dramatu Światowego. Jednym z filmów zaliczającej się do tej kategorii jest japoński film sci-fi Kur?n wa koky? o mezasu, którego angielski tytuł to The Clone Returns Home.

O filmie mówi się, że wśród Solaris i innych filozoficznych sci-fi, The Clone Returns Home jest najlepszy.

(Zobacz więcej w galerii)

Kohei, młody astronauta zgadza się w uczestnictwie w eksperymentalnym projekcie klonowania, dzięki któremu po śmierci zostanie przywrócone jego ciało i pamięć. Kiedy ginie podczas misji kosmicznej, naukowcy mogą zregenerować jego klon. Problem pojawia się jednak przy przywracaniu pamięci, która odnosi się do młodości Kohei i nieszczęśliwej śmierci jego brata bliźniaka. Klon ucieka z laboratorium i szuka drogi do domu. Podczas powrotu odnajduje jego własne, umarłe ciało w kombinezonie. Uważając, że to ciało jego brata, kontynuuję swą podróż do domu.

The Clone Returns Home zostało wyreżyserowane i napisane przez debiutanta Kanji Nakajimę. Aktualnie film prezentuje się na festiwalu Sundance, gdzie próbuje zdobyć dystrybutora. To zapewne nie koniec informacji o tej produkcji.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…