Zdjęcia z Chasing Shadow 0

Nowe szczegóły i pierwsze zdjęcia z superprodukcji chińskiej z gatunku wuxia w reżyserii Francisa Ng!

Chasing Shadow jest filmem z gatunku wuxia, który będzie reżyserowany przez Francisa Ng oraz Marco Maka, a produkowany przez Huayi Brothers.

Chasing ShadowChasing Shadow

Główne role grają: Francis Ng, Pace Wu oraz Jaycee Chan. Zdjęcia rozpoczęły się na początku 2008 roku.

Ma Yuk Sing będzie tworzyć choreografię walk, a scenariusz jest autorstwa uznanego chińskiego krytyka, Wei Jun Zi.

Obraz ma być hołdem dla filmów z gatunku wuxia, który będzie miał w sobie wszystkie znane elementy, jak bohatera, jego nemezis oraz rzeczy będące częścią albo kombinacją tworów wielkich reżyserów wuxii.

Tacy twórcy gatunku jak Chang Cheh, Li Han Hsiang, Tsui Hark, Chor Yuen, Sammo Hung, Liu Chia Liang, Tong Gai czy King Hu prawdopodobnie zagrają w filmie epizodyczne role.

Wei Jun Zi, autor scenariusza mówi o filmie: 'Chasing Shadow' przenosi kulturę wuxii z Hong Kongu przez elementy fabuły i odkrywa ludzkie życie. Kiedy odkrywają skarb, następują wielki zwrot. Także pyta widza, jaki jest skarb w ich sercach. W wuxii chodzi o treść, o pytanie co jest najdroższe dla nas. To właśnie chcę wyrazić.

Francis Ng gra główną rolę Longbow Yehe, a Pace Wu wcieli się w kobietę ninja o niesamowitych umiejętnościach, która także jest umiejętnym bandytą. Jaycee Chan gra mola książkowego, który zakochuje się w dziewczynie z plemienia Nuzhen. Jest także właścicielem ziemskim, więc zbiera podatki od różnych szermierzy. Ma to dać pewien element czarnego humoru do filmu.

Chasing Shadow dzieje się pod koniec panowania dynastii Ming, kiedy Mandżurowie przejmowali centralne równiny. Aby zdobyć mapę skarbu dynastii Ming, czterech mistrzów sztuk walki, dowódca cesarskiej straży, dowódca eskorty, dowódca milicji i przywódca złodziei zakradają się do pałacu i przypadkiem trafiają na kobietę ninja z plemienia Nuzhen. Mapa się gubi poprzez niefortunny zbieg okoliczności. Wszyscy chcą ją zdobyć. Docierają do miasta, gdzie ma leżeć skarb. Za dnia pracują jako krawiec, fryzjer, szynkarz, a w nocy pokazują prawdziwą twarz, walcząc ze sobą jednocześnie poszukując tajemniczego skarbu.

Chasing ShadowChasing Shadow Chasing ShadowChasing Shadow Chasing ShadowChasing Shadow Chasing ShadowChasing Shadow Chasing ShadowChasing Shadow

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…