"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Relativy Media kupuje Rogue Pictures 0

Ogłoszono zakup studia filmowego Rogue Pictures. Poinformował o tym prezes Ryan Kavanaugh. Studio miało w dorobku kilkanaście świetnych tytułów.

Niedawno ogłoszono zakup Rogue Pictures przez studio Relativy Media. Tym samym Relativy uzyskało prawa i licencje blisko 30tu projektów, które te pierwsze miało w planach bliższych lub dalszych. Jednym z przejętych licencji był planowany najnowszy horror z udziałem Wesa Cravena.

Pierwszą produkcją, jaką udało się przejąć dzięki temu porozumieniu jest najnowsza produkcja reżysera i scenarzysty Davida S. Goyer'a (napisał skrypt do Mrocznego Rycerza) pt. Nienarodzony. Obraz, którego producentem jest Michael Bay i jego firma Platinum Dunes. Według umowy za dystrybucje projektu opowiadającego o koszmarnych snach pewnej młodej dziewczyny odpowiadać będzie właśnie Relativy Media. Obraz swoją premierę ma mieć już 9 stycznia 2009 roku.

Wśród filmów, które w najbliższym okresie mają pojawić się na ekranach kin ma być 25/8, czyli najnowszy obraz króla horrorów Wesa Cravena. Szef produkcji, Relativy Tucker Tooley poinformował, iż jego zespół będzie odpowiedzialny za nadzorowanie przyszłych produkcji. Według zapowiedzi mają to być około dwóch filmów rocznie. Jednocześnie poinformował, iż zawarto umowę z Universal mówiącą o tym, iż właśnie to studio będzie prowadziło dystrybucję wszystkich obrazów studia do większości krajów świata. Umowa z Universal została podpisana do 2015 roku.

Rogue Pictures to świetnie rozpoznawalna marka. Mają już swoich sympatyków i powodzenie wśród widzów na całym świecie. Ten zakup pozwoli nam na zwiększenie naszych możliwości produkcyjnych oraz dzięki dodatkowemu porozumieniu z Universal pozwoli na lepszy marketing naszych produkcji powiedział w oświadczeniu Prezes Relativy Media Ryan Kavanaugh.

HollywoodHollywood

Rogue Pictures to założona w 2004 roku firma zajmująca się produkcją głównie wysokiej jakości filmów akcji, przygodowych, thrillerów i miejskich komedii. Przedsiębiorstwo założyli David Linde i James Schamus. Wśród produkcji jakie stworzyli można znaleźć takie obrazy jak: Nieznajomi, Autostopowicz, Balls of Fury czy Człowiek pies.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…