"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Producenci nominują 0

Amerykańska Gildia Producentów Filmowych ogłosili swoje coroczne nominacje podsumowując miniony rok.

Jak co roku Amerykańska Gildia Producentów Filmowych ogłosiła swoje nominacje do przyznawanych przez siebie nagród. Uroczystość wręczania nagród odbędzie się 24 stycznia. Natomiast już w tą środę poznamy nominowanych przez gildię scenarzystów.

W kategorii najlepszego filmu pełnometrażowego nominowano filmy, które otrzymały już wyróżnienia przy okazji innych prestiżowych nagród. Nominowana piątka przedstawia się następująco: Mroczny rycerz, Ciekawy przypadek Benjamina Buttona, Frost/Nixon, Obywatel Milk i Slumdog. Milioner z ulicy.

W kategorii filmów dokumentalnych nominowano następujące produkcje: Man on Wire, Standard Operating Procedure oraz Trouble the Water. Jeśli chodzi zaś o filmy animowane to tutaj następujące filmy zostały nominowane: Piorun, Kung Fu Panda oraz Wall-E.

Kadr z filmu Mroczny Rycerz 2008Kadr z filmu Mroczny Rycerz 2008

Ciekawie przedstawia się kategorie telewizyjne. Wśród nominacji do najlepszego serialu dramatycznego znajdują się: Boston Legal, Damages, Dexter, Zagubieni i Mad Men. Seriale walczące o tytuł najlepszej komediowej telewizyjnej produkcji to: Curb Your Enthusiasm, Ekipa, Biuro,Rockefeller Plaza 30 oraz Trawka.

Amerykańska Gildia Producentów Filmowych zrzesza blisko 3600 osób.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…