Sequele w 2009 roku 0

Pewnikiem dochodowego filmu jest jego kontynuacja, czyli sequel. Zapraszamy do przeglądu sequeli, które pojawią się w 2009 roku.

Nastał Nowy Rok, co wcale nie oznacza, iż dystrybutorzy kinowi zaleją widzów nowymi propozycjami. Wręcz przeciwnie, szykuje się rok powrotów znanych inie zawsze lubianych bohaterów. W tej chwili trwają przygotowania do realizacji ponad 30 kontynuacji. W2009 roku na duże ekrany powrócą m.in. Rambo oraz Obcy iPredator.

Oto lista sequeli, których możemy się spodziewać:

Aliens vs Predator 3
Trwają przygotowania do kolejnego starcia Obcych iPredatorów. Mimo, iż seria nie cieszy się zbyt wielkim powodzeniem ukrytyków, widzom najwyraźniej się podoba. Druga część, wyreżyserowana przez braci Strause, zarobiła w2007 roku wsamych tylko Stanach Zjednoczonych 42 miliony dolarów. Istnieje szansa, iż przed kamery sequela powrócą bracia Strause.

Rambo 5
Studio Lionsgate wykupiło prawa do kolejnej części przygód niepokonanego Johna Rambo, którego do tej pory portretował Sylvester Stallone. Premiera filmu planowana jest na przełom 2009 i 2010 roku.

Jack Ryan 5
Szykuje się powrót jednego znajsłynniejszych szpiegów USA, Jacka Ryana. Za kamerą filmu ma stanąć Sam Raimi, aw główną postać zagra najprawdopodobniej Ryan Gosling.

Alvin i Wiewiórki 2
Powrócą również rozśpiewane wiewiórki, które po raz pierwszy pojawiły się na małym ekranie wkreskówce dla dzieci. Premiera planowana jest na przyszłą Gwiazdkę. Za kamerą filmu łączącego tradycyjny obraz zanimacją stanęła Betty Thomas. Wroli opiekuna niesfornych wiewiórek znów zobaczymy Jasona Lee.

Stygmaty 2
Miłośników horrorów zapewne ucieszy wiadomość, iż producenci zMGM planują nakręcić sequel Stygmaty. Produkcją obrazu zajmie się twórca pierwszej części, Frank Mancuso Jr. Trwają poszukiwania scenarzystów.

Cliffhanger 2: The Dam
Najwyraźniej widzowie tęsknią za Slyem. Po reaktywacji Rambo i Rocky’ego być może aktor chciałby wrócić do thrillera Na krawędzi. Oryginalny film powstał w1993 roku, azrealizował go Renny Harlin. Nie wiadomo jeszcze czy reżyser wróci przed kamerę kontynuacji.

It’s AMad Mad Mad Mad Mad World: The Sequel
Nie szybko, ale raczej na pewno wielbiciele komedii Ten szalony, szalony świat wreżyserii Stanleya Kramera z1963 roku, zobaczą jej kontynuację. Kto tym razem znajdzie się wobsadzie filmu przygodowego ozwariowanych poszukiwaczach skarbów, na razie nie wiadomo.

The Ring 3
Trwają przygotowania do przeniesienia na duży ekran trzeciej części japońskiej serii horrorów Ringu. Podobnie jak wprzypadku sequela The Ring, itym razem za kamerą stanie Hideo Nakata.

Sezon na misia 2

Sezon na misia znów zapanuje. Tym razem jednak jedynie dla kolekcjonerów płyt DVD. Premiera animowanej komedii ozwierzakach walczących zmyśliwymi już od stycznia na półkach sklepowych.

Final Destination 4

David R. Ellis oszuka przeznaczenie po raz czwarty. Reżyser, który odpowiedzialny jest za drugi film zserii, postanowił wrócić do tematu śmierci mszczącej się na tych, którzy nie umarli wdla siebie przeznaczonym czasie.

Batman: Gotham Knight

Wytwórnia Warner Bros. przygotowuje się do kolejnej części przygód Mrocznego Rycerza zChristianem Bale’em, jednak zanim ujrzy ona światło dzienne, wielbiciele komiksu będą mogli zapoznać się z animacją. Głosu głównemu bohaterowi użyczy Kevin Conroy. Film od raz trafi na DVD.

Superman: Man of Steel

187236187236

Wciąż trwają spekulacje czy Bryan Singer wróci jako reżyser dalszych przygód Człowieka ze Stali. Wiadomo jednak na pewno, iż niebieski trykot wdzieje znów Brandon Routh.

Spawn 2

Mimo iż pierwszy film uważany jest za całkowitą porażkę kasową i artystyczną, producenci nie boją się przywrócić do życia zamaskowanego herosa. Za scenariusz sequela odpowiada Todd McFarlane.

Fast and the Furious 4

Szybcy iwściekli iznów będą grasować na ulicach. Justin Lin wrócił za kamerę samochodowego kina akcji, awraz znim Vin Diesel i Paul Walker. Amerykańska premiera planowana jest na 3 kwietnia.

Underworld 3

238928238928

Już wstyczniu ponowne spotkanie zwalczącymi ze sobą Lykanami i wampirami. Tym razem bez Kate Beckinsale ijej męża Lena Wisemana, ale za to zRhoną Mitrą iBillem Nighy. Underworld: Bunt Lykanów na ekranach naszych kin już pod koniec stycznia.

The Scorpion King: Rise of the Akkadian

Wraca również Król Skorpion. Tym razem od razu na DVD. Za kamerą Russell Mulcahy. Szczegóły związane zobsadą pozostają tajemnicą.

Point Break 2
Thriller Na fali zPatrickiem Swayze iKeanu Reevesem wrolach głównych doczeka się kontynuacji. Mimo iż aktorów nie zobaczymy ponownie jako surferów, producenci obiecują wiele wrażeń. Akcja filmu ma się rozgrywać 20 lat po wydarzeniach zoryginalnej produkcji. Za scenariusz ireżyserię odpowiedzialny jest W. Peter Illiff, który pracował jako scenarzysta pierwszej części.

Inside Man 2
Spike Lee wraca do kryminału, który przyniósł mu sukces kasowy. Czarnoskóry reżyser znów ma doskonały plan. Trwają prace nad scenariuszem. Premiera filmu planowana jest na przełom 2009 i2010 roku.

Baby Geniuses 3
Wracają również geniusze wpieluchach. Być może przed ekrany wrócą również widzowie rozsmakowani wniezbyt ambitnym kinie familijnym.

Little Fockers
W 2009 roku dojdzie również do premiery następcy filmów Poznaj mojego tatę oraz Poznaj moich rodziców. Wobrazie zagrać ma nie tylko Robert De Niro, ale cała plejada gwiazd znana zpoprzednich części: Ben Stiller, Teri Polo, Blythe Danner, Dustin Hoffman oraz Barbra Streisand. Za kamerą projektu stanie ponownie Jay Roach, a scenariusz napisze Larry Stuckey.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…