Say hello to my little friend ;>

Z przedszkolakiem na Księcia Półkrwi 0

Amerykańskie stowarzyszenie filmowe MPAA przyznało najnowszej części filmu o przygodach Harrego Pottera śmiesznie niską kategorię wiekową.

Harry Potter i Książe Półkrwi otrzymał od amerykańskiego MPAA kategorię wiekową PG . Oznacza to, że na film będzie mogło udać się każde dziecko pod opieką rodzica. PG to o stopień wyżej niż G, czym oznaczane są filmy bez ograniczeń. Przyznanie takiej kategorii wiekowej dla Księcia Półkrwi wydaje się być co najmniej śmieszne… Nie chodzi tu o pretensje wobec MPAA, a samych twórców filmu, którzy obraz reklamują mianem najmroczniejczej części. I co? Film dostaje niższą kategorię niż Czara Ognia i Zakon Feniksa. PG zostało przyznane za przerażające obrazy, przemoc, język oraz sceny miłosne. Każdy, kto miał okazję czytać książkę doskonale wie, że szósta część jest najbardziej mroczną i brutalną częścią w porównaniu z poprzednimi.

Harry Potter i Książe PółkrwiHarry Potter i Książe Półkrwi

Harry rozpoczyna szósty rok nauki w Hogwarcie, a tymczasem Lord Voldemort sieje zniszczenie w całym kraju. Presja ogółu związana z pokonaniem go rośnie. Wykorzystując starą księgę z zaklęciami, która wcześniej należała do Księcia Półkrwi, Harry poszerza swoją magiczną wiedzę i przygotowuje się do bitwy. Zanim to jednak nastąpi, Harry musi pomóc Dumbledore’owi odkryć tajemnicę planów osiągnięcia nieśmiertelności snutych przez Voldemorta – lokalizację jego horkruksów. Jednak poszukiwania horkruksów i bitwa, do której dochodzi w konsekwencji, kończą się tragedią, która sprawia, iż Harry dochodzi do wniosku, że musi samodzielnie pokonać Czarnego Pana. W angielskich kinach zadebiutuje 17 lipca . W Polsce film zobaczymy go tydzień później – 24 lipca .

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…