Filmowe Odkrycia - Perły Młodej Kinematrografii w Łodzi 0

Cinema
City Manufaktura i łódzka Filmówka zapraszają na najnowszy pokaz etiud
studenckich. Siódma już odsłona ukaże nagą prawdę – czy Tola ma kota, jak się
kocha w czasach akwizycji i jak się rozbierać, by nie nadwyrężyć wizerunku.

Wielokrotnie nagradzane etiudy różnych gatunków filmowych widzowie otrzymają w wybitnej wieczorowej oprawie, którą zapewni Andrzej Mellin – reżyser i profesor łódzkiej Filmówki.

W programie znajdzie się film fabularny „Ważki” Justyny Nowak, opowiadający miłosne perypetie Toli, która „ma kota” na punkcie pewnego chłopaka. Film ten rozgrywający się w scenerii nadmorskiego miasteczka przyniósł reżyserowi Nagrodę dla Najlepszego Filmu Polskiego na Festiwalu w Sopocie oraz zakwalifikował się do prestiżowego Festiwalu filmów w Wenecji. Prawdziwy wycisk zapewni jednak „Trening” Julii Kolberger, o miłości w czasach akwizycji – laureat I nagrody w przeglądzie „Łodzią po Wiśle”.

Plakat wydarzeniaPlakat wydarzenia

Widzowie otrzymają też sporą dawkę kina dokumentalnego. Wielokrotnie nagradzana etiuda „Jesteś tam” Anny Kazejak ukaże zmagania bohaterki w poszukiwaniu „leku na całe zło”. „Heartbreakers” Dara Van Dusena przedstawi w pełnej krasie jeden dzień z życia trzech striptizerów i ich rozterki w skupionej na wizerunku rzeczywistości.

Nie zabraknie świetnych animacji: magicznej etiudy „Osiem” Darii Kopiec oraz uznanego filmu „Bejbe” Magdaleny Parszewskiej, który opowiada o tym, że każdy ma swoje pięć minut, nawet w kuchni.

Łączny czas pokazu wynosi ok. 95 minut.

Bilety na pokaz „Filmowe Odkrycia” kosztują 9 zł normalny, 8 ulgowy.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…