Say hello to my little friend ;>

Zwiastun do ekranizacji słynnej Hańby 1

Po blisko roku od premiery na Festiwalu w Toronto w sieci pojawił się zwiastun Hańby z Johnem Malkovichem w roli głównej.

Wyróżniona w 1999 roku Bookerem Hańba to osadzona we współczesnej RPA opowieść o granicach winy i jej odkupienia. Pięćdziesięciodwuletni David Lurie, profesor literatury brytyjskiej, zostaje wyrzucony z uczelni za molestowanie studentki. Nie poczuwając się do winy, wyjeżdża na wieś, do dawno niewidzianej córki. Tragedia, której będzie świadkiem na farmie, zmusi go do bolesnych przewartościowań. Zrealizowany przez męża Monticelli – Steve'a Jacobsa film miał swoją światową premierę na wrześniowym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto ubiegłego roku. Obraz, w którym w rolę Lurie’ego wcielił się John Malkovich, wprowadzi do polskich kin Gutek Film.

Film oparty został na scenariuszu Anny-Marii Monticelli będącego adaptacją słynnej powieści Johna Maxwella Coetzee Hańba. Autor powieści, uhonorowany nagrodą Nobla przez wiele lat nie godził się na ekranizacje swojej książki, dopiero niedawno scenariusz przygotowany przez Monticellie skłonił go do zmiany zdania. Hańba do naszych kin trafi 20 marca .

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Filip_Borkowski

działa do końca, wykasuj pliki tymczasowe przeglądarki i obejrzyj jeszcze raz

Czudi

Książkę trzeba będzie sobie odświeżyć, choć średnio mi w pamięć zapadła
Sam zwiastun w końcówce mi się urywa, wszystko z nim ok?

Proszę czekać…