"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Scenarzysta Dużej ryby zrealizuje komiks 0

John August, scenarzysta takich filmów jak Duża ryba oraz Charlie i Fabryka Czekolady napisze skrypt do nowego filmu.

Scenarzysta Charliego i Fabryki Czekolady, John August napisze scenariusz do ekranizacji brutalnego komiksu pt. Kaznodzieja (oryginalny tytuł: Preacher). Obraz zrealizuje Sam Mendes dla studia Columbia. Zarazem prasa podała, iż August zajmie się również napisaniem scenariusza dla nowej wersji Frankenweenie, którą zamierza nakręcić Tim Burton.
Frankenweenie będzie opierał się na krótkometrażowym komediowym horrorze, jakim w roku 1984 stworzył Burton. Był to jeden z jego filmów stworzonych jeszcze, podczas gdy był studentem szkoły filmowej. Fabuła filmu opowiadała o pewnym chłopcu, który postanawia przywrócić do życia swojego ukochanego psa, śmiertelnie potrąconego przez samochód.
Choć oryginał był normalnym filmem to nowa wersja będzie animowana i dostępna w kinach 3D. Podobnie zaś jak oryginał film będzie w kolorystyce czarno-białej. Burton stworzy swój nowy obraz przy współpracy z Disney’em, którzy mają nadzieje, iż uda się skończyć pracę nad produkcją do 2011 roku.

Kaznodzieja zaś ma zostać na popularnym w latach 90tych komiksie DC/Vertigo. Autorami kultowego dla niektórych komiksu byli Garth Ennis i Steve Dillon. Głównym bohaterem był tajemniczy teksański kaznodzieja, którego dusza zostaje opanowana przez byt będący połączeniem anioła i demona. Wraz ze swoją byłą dziewczyną oraz irlandzkim pijaku wampirze, udają się w podróż po Ameryce, aby odnaleźć Boga. Zamierzają dowiedzieć się, dlaczego Bóg zaniedbuje swoje obowiązki oraz ukarać go za swoje zaniedbanie.
Nie znamy planowanego terminu premiery filmu.

Zdjęcie promujące komiks - KaznodziejaZdjęcie promujące komiks - Kaznodzieja

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…