Karolak ma własny talk-show

Tomasz Karolak przygotowując się
do roli dziennikarza telewizyjnego śledził bacznie różne
programy publicystycznie. Wśród nich szczególnie
dokładnie przyglądał się tym prowadzonym przez Tomasza Lisa i
Jana Pospieszalskiego. Najnowsza komedia Koneckiego i Saramonowicza
Idealny facet dla mojej dziewczyny trafi do kin 30
stycznia.

Tomasz Karolak, którego zawodowy kalendarz jest dziś szczelnie wypełniony terminami, zapewnia, że zawsze znajdzie czas żeby zagrać w nowym filmie Koneckiego i Saramonowicza. Rola w Idealnym facecie dla mojej dziewczyny jest jego czwartym spotkaniem z tymi twórcami. W Ciele zagrał drobnego złodziejaszka Goldiego. W Testosteronie wcielił się w postać gitarzysty Fistacha, a w Lejdis przywdział kitel ortopedy Wojtka Rawskiego.

Tomasz Karolak jako prowadzący Talk ShowTomasz Karolak jako prowadzący Talk Show

- Moja kariera filmowa rozpoczęła się od Ciała. Kiedy pojawiłem się na planie tej produkcji, byłem kompletną aktorską zieleniną. Mając na koncie jeden epizod w filmie grałem nagle ważną rolę w parze ze Zbyszkiem Zamachowskim. Pamiętam rozpaczliwe telefony do kolegów po fachu z prośbą o pomoc w znalezieniu błyskotliwego pomysłu na rozwiązanie jakiegoś zleconego mi przez reżyserów zadania aktorskiego – wspomina Tomasz Karolak.

W Idealnym facecie dla mojej dziewczyny Tomasz Karolak wcielił się w postać Norberta Plesicy. Ten gwiazdor dziennikarstwa telewizyjnego ma autorski program publicystyczny Wektor Prawdy, żonę (Kinga Preis) i pięcioro dzieci oraz… byłą kochankę (Magdalena Boczarska).

- Plesica stoi przed poważnym dylematem, którego nie potrafi rozstrzygnąć. Z jednej strony jest rodzina, a z drugiej Luna – wyidealizowana miłość, która pojawiła się w jego życiu odrobinę za późno. To zdecydowanie najbardziej złożona postać spośród tych, które zagrałem do tej pory w filmach Koneckiego i Saramonowicza – mówi Tomasz Karolak.

Nie potrafiąc podjąć satysfakcjonującej go decyzji Plesica trwa w frustrującym go zawieszeniu.

- Tomek Karolak zagrał tę rolę fantastycznie. Nadał jej ludzki charakter oraz wielopoziomowy wymiar. Plesica w jego wykonaniu jest oczywiście zabawny, ale także – i na tym nam szczególnie zależało – niezwykle wzruszający. W scenach, w których zdejmuje telewizyjną maskę czujemy, że tlą się w nim prawdziwe ludzkie emocje – mówi Andrzej Saramonowicz, scenarzysta i producent Idealnego faceta dla mojej dziewczyny.

Trudna sytuacja rodzinna nie przeszkadza Norbertowi Plesicy realizować się z powodzeniem w pracy zawodowej.

Tomasz Karolak jako prowadzący Talk ShowTomasz Karolak jako prowadzący Talk Show

- Czuje się człowiekiem do wynajęcia. Jest mu obojętne o czym będzie rozmawiał. Z takim samym zaangażowaniem może bronić rzeczy, które się wzajemnie wykluczają. Tak rozumie etos bycia dziennikarzem telewizyjnym. Tak wielu dziennikarzy rozumie ten etos i to jest prawdziwe nieszczęście telewizji. Niestety bycie flexible prowadzi do nieuchronnej katastrofy – mówi Andrzej Saramonowicz.

Tomasz Karolak przygotowując się do roli śledził bacznie różne programy publicystycznie. Wśród nich szczególnie dokładnie przyglądał się tym prowadzonym przez Tomasza Lisa i Jana Pospieszalskiego.

- Nie lubię kiedy dziennikarze telewizyjni udają, że są ekspertami z jakiejś dziedziny, na której, tak naprawdę, dobrze się nie znają. Tomasza Lisa przynajmniej trzy razy przyłapałem na niekompetencji, kiedy w swoich programach zajmował się tematami, które z racji moich pasji mam bardzo dobrze rozpracowane – mówi z dumą Tomasz Karolak.

Idealny facet dla mojej dziewczyny – podobnie jak Testosteron i Lejdis – jest produkcją firmy Van Worden. Film dystrybuuje ITI Cinema.

Idealny facet dla mojej dziewczyny trafi do kin 30 stycznia 2009.

informacja prasowa