Premiera Kodu Da Vinci pod znakiem zapytania 0

Michael Baigent, Richard Leigh i Henry Lincoln – historycy i autorzy książki Święta Krew, Święty Graal, w której po raz pierwszy pojawiła się kontrowersyjna teza, że Jezus poślubił Marię Magdalenę wnieśli do sądu londyńskiego pozew o plagiat przeciwko Danowi Brown, autorowi książki „Kod Leonarda da Vinci.

Sąd może nakazać zaprzestania dalszego druku Kodu Leonarda da Vinci Dana Brown. Taka decyzja sądu postawiłaby pod znakiem zapytania premierę filmu Kodu da Vinci, która została wyznaczona na 17 maja br. (w Polsce – 19 maja 2006r.).

The Da Vinci CodeThe Da Vinci Code

Dan Brown nie przyznaje się do plagiatu. Jego wydawcy mówią, że autorzy powszechnie zapożyczają pomysły z obcych źródeł. Tymczasem prawa wydawnicze do obu książek: bestsellera Dana Browna i publikacji historyków należą do tej samej firmy.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

opatrznik

Jeśli oni cokolwiek zwojują tym pozwem to będzie kupa śmiechu.. Przed Pasją było takie zamieszanie, że nawet Watykan sie tym zainteresował, telewizja i co tylko a i tak film poleciał na ekranach, jest na DVD i powszechnie znany jest.

AkUu

“Można śmiało powiedzieć, że takie smutne niusy to tylko robienie publicity, nic więcej. Zgodnie ze starą regułą: nie ważne jak mówią – byleby mówili.
Dla mnie wszystko jasne.
"

dokladnie jestem tego samego zdania!!
tylko halas medialny a film i tak poleci!

selig

Jak to po raz pierwszy? Nie jestem wybitnie tęgi w problematyce religijnej, ale wydaje mi się, że taka tez pojawiała się już w apokryfach, czy nie tak? Zresztą, taki sam wątek pojawia się w "Ostatnim Kuszeniu Chrystusa" Scorsese (czy może raczej Kazantzakisa), gdzie Jezus żyje z Marią Magdaleną, mają dzieci i w ogóle żyli długo i szczęśliwie.
Można śmiało powiedzieć, że takie smutne niusy to tylko robienie publicity, nic więcej. Zgodnie ze starą regułą: nie ważne jak mówią – byleby mówili.
Dla mnie wszystko jasne.

Alpinus

Teraz sie obudzili co za ludzie szukaja sensacji, ja juz zbyt długo czekam na ten film żeby jeszcze dalej przeniesli premiere :(

Proszę czekać…