"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Biografia poety - kolejne podejście 0

Po kilku latach przerwy powraca koncepcja nakręcenia biografii szkockiego poety Roberta Burnsa. W roli głównej zagrać ma Gerard Butler.

Wydaje się, że nad Szkockimi sławami ciąży jakaś klątwa. Gwiazda filmu 300, Gerard Butler po raz kolejny spróbuje doprowadzić do realizacji filmu o najsłynniejszym Szkockim poecie – Robercie Burnsie. Tym razem jednak wydaje się, że szczęście może uśmiechnąć się do gwiazdora. Według niepotwierdzonych informacji większość funduszy już została zgromadzona. Resztę mają dołożyć inni akcjonariusze, którzy zaangażowali się w projekt. Zdaje się również, iż swój czas zarezerwował sobie Vadim Jean, który ma być reżyserem. Nie jest znana niestety obsada, która miałaby poza Butlerem wystąpić w tym projekcie.

Aktor już od 2004 próbuje nakręcić film o Szkockim poecie. Niestety za każdym razem pojawiały się jakieś problemy, przez które ostatecznie do zdjęć nie dochodziło. Najwięcej szans było w momencie, w którym skompletowano całą obsadę. Wtedy jednak przeszkodą nie do pokonania okazały się fundusze. Miejmy nadzieje, iż tym razem film zostanie nakręcony.
Robert Burns (1759 – 1796) – poeta szkocki epoki romantyzmu. Urodzony w Alloway w Ayrshire w Szkocji, w ubogiej rodzinie rolniczej. Mimo problemów materialnych, rodzice zadbali o jego dobre wykształcenie. W 1783 zaczął pisać poezje w tradycyjnym stylu, w rodzimym dialekcie Ayrshire. Zmarł w wieku lat 37 w wyniku dolegliwości sercowych, które były skutkiem ciężkiej pracy na roli od dzieciństwa. W krótkim czasie po jego śmierci, do wdowy po nim i dzieci zaczęły z całej Szkocji spływać pieniądze na utrzymanie – dowód docenienia poety przez społeczeństwo.

Gerard ButlerGerard Butler

(informacja o poecie – wikipedia)

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…