"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Day-Lewis i Del Toro u Scorsese? 0

Pojawiają się pierwsze informacje mówiące o tym, iż Daniel Day-Lewis oraz Benicio del Toro mieliby wystąpić w filmie Scorsese.

Jedna z czołowych Amerykańskich gazet filmowych napisała, że Martin Scorsese chciałby, aby w jego najnowszym filmie pt. Silence wystąpili laureaci Oscarów Daniel Day-Lewis i Benicio del Toro. Jako potencjalnego odtwórcę jednej z roli wymienia się także Gaela Garcia Bernala.

Według pierwszych informacji zdjęcia do filmu miałby rozpocząć się już pod koniec tego roku w Nowej Zelandii. Scenariusz tworzy Jay Cocks choć największa wadą tego projektu jest brak potencjalnego dystrybutora. Na razie żadna z czołowych firm nie wyraziła chęci uczestnictwa w projekcie.

Silence bazuje na podstawie powieści Shusaku Endo, która została wydana pod tym samym tytułem. Akcja rozgrywa się w XVII wiecznej Japonii gdzie dwóch jezuitów postanawia odszukać swojego mentora. Przy okazji ich celem jest ewangelizacja tego egzotycznego kraju. Problem w tym, że w tym okresie chrześcijanie byli bardzo prześladowani, często za samą modlitwę można było być skazanym na śmierć.

Daniel Day-Lewis w filmie Aż poleje się krew 2007Daniel Day-Lewis w filmie Aż poleje się krew 2007

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…