"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Papa Hemingway powraca 0

Powstanie filmowa biografia Ernesta Hemingwaya. Scenariusz opierać się będzie na książce A.E. Hotchnera pt. Papa Hemingway: A Personal Memoir.

Król Papa powraca na wielki ekran. Studio The Gotham Group oraz producent Kevin Fortuna zakupili prawa do ekranizacji książki A.E. Hotchnera pt. Papa Hemingway: A Personal Memoir będącą biografią słynnego pisarza Ernesta Hemingwaya. Producentami nowego filmu mają zostać Ellen Goldsmith-Vein i Peter McHugh. Według pierwszy zapowiedzi obraz ma wiernie opowiadać o końcu życia pisarza i ostatecznym upadku tej ikony amerykańskiej kultury.

Ernest Hemingway (1899- 1961) pisarz amerykański, wybitny prozaik. Został laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w roku 1954 za opowiadanie Stary człowiek i morze. Miał pięcioro rodzeństwa: cztery siostry i brata. Brał udział w pierwszej wojnie światowej oraz w wojnie domowej w Hiszpanii po stronie republikanów. W czasie tej ostatniej poznał i zaprzyjaźnił się m.in. z gen. Karolem Świerczewskim. Jego pobyt w Hiszpanii zaowocował wydaniem w 1940 roku jednej z jego najbardziej znanych powieści Komu bije dzwon.
Jego mottem przewodnim było Należy dobrze walczyć, nawet w przegranej sprawie. Popełnił samobójstwo strzelając sobie w usta z dubeltówki. Są dwie tezy odnośnie przyczyny tego zachowania: pierwsza – że chciał sam decydować o swoim losie i sam wybrać moment, kiedy to pożegna się z tym światem, natomiast druga – że osiągnął już wszystko, co mógł w życiu osiągnąć (był bogaty, sławny i szczęśliwy), więc mogłoby mu się przydarzyć już tylko nieszczęście, czego chciał uniknąć. Życie uważał za grę, którą wygrał i w odpowiednim momencie zakończył.
Wydaje się jednak bardziej prawdopodobne, że samobójcza śmierć pisarza była wynikiem choroby afektywnej dwubiegunowej, zwanej dawniej psychozą maniakalno-depresyjną, na którą pisarz chorował. Fazie depresyjnej tej choroby towarzyszą często głębokie myśli o charakterze nihilistycznym, a także myśli samobójcze, które realizują się niekiedy w postaci działań autodestrukcyjnych.

Ernest HemingwayErnest Hemingway

(info o pisarzu – wikipedia.pl)

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…