"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Premiery DVD 1

Zapraszamy was do przeglądu nowości filmowych, jakie firma Epelpol Entertainment przygotowała na miesiąc luty.

Rozpoczął się nowy miesiąc i firmy dystrybucyjne przygotowały kolejne nowości filmowe. Przedstawiamy was przegląd nowości przygotowanych przez firmę Epelpol Entertainment . Zarówno te produkcje, które będzie można kupić na DVD oraz te, które znajdą się w wypożyczalniach.

+ Psi Problem (Dog Problems)

Reżyseria: Scott Caan
Obsada: Giovanni Ribisi, Mena Suvari, Don Cheadle, Scott Caan, Joanna Krupa,
Produkcja: USA 2006, gatunek: komedia, czas trwania: 90min

Opis: Solo jest pisarzem, ale ostatnio ma problemy nie tylko z pisaniem. Postanawia więc udać się do specjalisty, na którego wydaje fortunę. Psychiatra zaleca mu, aby w ramach terapii zaopiekował się psem, co ma mu pomóc powrócić do równowagi wewnętrznej. Solo nie potrafi się przyzwyczaić do zajmowania się kimkolwiek poza nim samym, a jego czworonożny przyjaciel przynosi niespodziewane kłopoty, na które składają się piękna pani fotograf, bogaty obsesyjny kolekcjoner psów oraz nadpobudliwy człowiek udzielający pożyczek, który zatrzymuje psa dla okupu. Gdy znika pies zaczyna się komedia pomyłek.

Psi problemPsi problem

+ Życie w metropolii (Life in metro)

Bollywood
Reżyseria: Anurag Basu
Obsada: Kay Kay Menon, Konkona Sen Sharma, Shilpa Shetty, Dharmendra
Produkcja: Indie 2007

Info: Historia ludzi żyjących w tytułowej metropolii [Bombaju], ciepło przyjęta przez krytyków i widzów, nazwana przez krytyka BBC „indyjskim ‘Seksem w wielkim mieście’”. Opowieść o ludziach, których spotykamy żyjąc w wielkich miastach, ich problemach i rozterkach.

Opis: Ranjit (Kay Kay Menon) i Shikha (Shilpa Shetty) udają wzorowe małżeństwo, choć tak naprawdę nie układa się między nimi dobrze. On romansuje ze swoją sekretarką Nehą (Kangana Ranaut), jej brakuje spełnienia. Pewnego dnia spotyka na przystanku autobusowym nieznajomego o imieniu Akash (Shiney Ahuja)…
Neha ma dobrego przyjaciela, Rahula (Sharman Joshi), który się w niej podkochuje. Dziewczyna mieszka z siostrą Shikhi, Shruti (Konkona Sen Sharma). Ta dobija trzydziestki i nie potrafi znaleźć sobie partnera. Próbuje szczęścia przez Internet – tak poznaje Monty’ego (Irrfan Khan).
Shikha odwiedza w domu starców swoją dawną nauczycielkę tańca – Vaijanti (Nafisa Ali). Ta pewnego dnia dostaje list od ukochanego z młodzieńczych lat – Amola (Dharmendra). Po latach postanawiają się spotkać…
Losy jednych bohaterów splatają się z drugimi niczym pajęcza sieć.

+ Wołga – Wołga (Volga, Volga)

Klasyka radziecka
Reżyseria: Grigorij Aleksandrow
Muzyka: Izaak Dunajewski
Obsada: Lubow Orłowa, Igor Ilinskij, Vladimir Volodin, Andrei Tutyshkin, Mariya Mironova
Produkcja: ZSRR, 1938, gatunek: musical, romans, komedia, czas trwania: 108 min

Info: Jedna z najpopularniejszych komedii filmowych w historii ZSRR. Radziecka odpowiedź na amerykańskie musicale i… ulubiony film Stalina.

Opis: Bywałow, prowincjonalny dygnitarz marzący o życiu w Moskwie, otrzymuje zadanie przygotowania zespołu na organizowany w stolicy konkurs amatorskiej twórczości artystycznej. Bez wiary w sukces, wraz z zespołem miejscowej orkiestry symfonicznej, wypływa na pokładzie statku ku wyśnionej Moskwie. Tymczasem inny statek wiezie na swym pokładzie konkurencyjny zespół, chór pieśni ludowej, któremu szefuje listonoszka Dunia. Nuty piosenki ułożonej przez Dunię na konkurs rozwiewa wiatr i już wkrótce śpiewa ją cały kraj. Powszechnie uważa się, że autorem przebojowej melodii jest Bywałow. Film był wielkim przebojem ekranów w Związku Radzieckim i to przez długie lata. Zachwycano się grą aktorską, przede wszystkim wielkiej gwiazdy, Lubow Orłowej, muzyką autorstwa Dunajewskiego, a także błyskotliwością realizacji i mnogością pomysłów fabularnych. Trzeba przyznać, że do dziś film zachował wiele uroku i niewymuszonej witalności. „Wołga-Wołga” obok filmu „Świat się śmieje” należy do najlepszych i najpopularniejszych dokonań Grigorija Aleksandrowa, a także do najlepszych osiągnięć kina radzieckiego tamtych lat w dziedzinie komedii.

+ Żegnaj laleczko (Farewell my lovely)

Reżyseria: Dick Richards
Obsada: Robert Mitchum, Charlotte Rampling, Sylwester Stallone
Produkcja: USA/1975, czas trwania: ok. 100 min, gatunek: kryminał/thriller
Nagrody: Nominacja do Oscara 1976 – najlepsza aktorka drugoplanowa – Sylvia Miles

Info: Ekranizacja słynnej powieści kryminalnej Raymonda ChandleraŻegnaj laleczko.

Znakomita obsada – legendarny Robert Mitchum jako detektyw Marlowe i partnerująca mu Charlotte Rampling. Jedną z pierwszych ról gar tutaj Sylwester Stallone. Ksiązka na podstawie, której nakręcono film to jedna z najsłynniejszych powieści kryminalnych w historii literatury i jeden z najbardziej zapadających w pamięć początków: detektyw Philip Marlowe przypadkowo spotyka potężnego kryminalistę Myszkę Malloya, który, po który po siedmiu latach spędzonych w więzieniu poszukuje swojej dziewczyny, naiwnie wierząc w trwałość jej uczuć. W miarę prowadzonego dochodzenia banalna z pozoru sprawa staje się coraz mroczniejsza i bardziej zawikłana, doprowadzając do zaskakującego rozwiązania.

+ Kwestia zaufania (Trust the Man)

Reżyseria: Bart Freundlich
Obsada: David Duchovny, Julianne Moore, Ellen Barkin, Eva Mendes,
Produkcja: USA 2005, gatunek: komedia romantyczna, czas: 103 min

Info: Film z całą plejadą gwiazd kina amerykańskiego – David Duchovny, Julianne Moore, Maggie Gyllenhaal, Eva Mendes i Ellen Barkin. Romantyczna komedia o rozterkach i kłopotach życiowych dwóch par mieszkających na nowojorskim Manhattanie, które nie zauważają, że wikłając się w skomplikowane romanse mogą stracić to, co najważniejsze – miłość partnera..
Krytyk prestiżowego Variety podkreślał znakomite zdjęcia w wykonaniu Tima Orr?a (George Washington, Raising Victor Vargas) oraz doskonałe kostiumy zrealizowane przez Michaela Clancy?ego.

Opis: Aktorka Rececca i jej mąż Tom po latach małżeństwa przeżywają kryzys. Ona jest bardzo zapracowana, gdyż wciąż podejmuje się gry w nowych produkcjach, on opiekuje się domem i dziećmi, i czuje się zaniedbywany przez żonę. W tym samym czasie brat Rebeki – Toby ma podobne problemy w swoim długoletnim związku. Jego partnerka Elaine pragnie stabilizacji i dziecka, jednak Toby nie podziela tych marzeń. Kiedy poznaje Faith, jest nią tak zafascynowany, że zapomina o kłopotach i Elaine.

+ Przygody Chucka Finna (Adventures of Huckleberry Finn)

Info: Kolejna wspaniała adaptacja znanej powieści Marka Twaina.

Opis: Historia przyjaźni zbiegłego niewolnika Jima i Hucka Finna, który ucieka z domu od ojca alkoholika. Wspólnie starają się umknąć ścigającym ich ludziom i nie wpaść w zasadzki na nich czyhające, przeżywając niesamowite przygody. Postanawiają udać się w pełną niebezpieczeństw podróż w dół rzeki Missisipi na zbudowanej przez siebie tratwie. Mają nadzieję, że na końcu drogi znajdą wolność i szczęście.

+ Spojrzenie mordercy (Freeway)

Reżyseria: Matthew Bright
Obsada: Reese Witherspoon, Kiefer Sutherland
Produkcja: USA 1996, czas trwania: ok. 100 min, gatunek: kryminał
Nagrody: Cognac Festival du Film Policier 1997 – Grand Prix, nagroda krytyki, najlepsza aktorka dla Reese Witherspoon; Mystfest 1996 – wyróżnienie specjalne; Puchon International Fantastic Film Festival 1997 – Jury’s Choice Awards; Sitges – Catalonian International Film Festival 1997 – Najlepsza Aktorka Reese Witherspoon; Sundance Film Festival 1996 – Nominacja do Grand Jury Prize

Info: Wczesna, znakomicie oceniona rola późniejszej zdobywczyni Oscara Reese Whiterspoon, której partneruje tutaj Kiefer Sutherland, jako psychopatyczny zabójca.

Opis: Matka 15-letniej Vanessy jest prostytutką, a ojczym molestuje ją seksualnie. W końcu rodzice dziewczyny trafiają do więzienia. Władze chcą wysłać ją do przytułku dla trudnej młodzieży. Vanessa kradnie policyjny radiowóz i uzbrojona w pistolet wyrusza w długą podróż, by zamieszkać z babcią, której zresztą nigdy nie widziała. Po drodze policyjny samochód ulega wypadkowi i dziewczyna zabiera się z przypadkowym kierowcą. Bob Volverton podaje się za psychologa pomagającego młodzieży z trudnych środowisk, a okazuje się psychopatycznym mordercą.

+ Sarkar (Sarkar)

Bollywood
Reżyseria: Ram Gopal Varma
Obsada: Amitabh Bachchan, Abhishek Bachchan, Katrina Kaif, Kay Kay Menon, Anupam Kher, Tanishaa
Produkcja: Ram Gopal Varma
Czas trwania: 124 min.
Nagrody: Filmfare Awards 2006 – najlepsza drugoplanowa rola męska dla Abhisheka Bachchana oraz nominacje w kategoriach, Najlepszy Aktor, Najlepszy Aktor Kina Akcji, Najlepszy Reżyser; Nominacja do Zee Cine Awards 2006.

Info: Hołd reżysera dla Ojca Chrzestnego Francisa Forda Coppoli, hinduski ?Ojciec chrzestny?.

Opis: Subhash Nagra (Amitabh Bachchan) nazwany przez wszystkich Sarkar to szef mafii. Jest inny niż reszta gangsterów, pomaga ludziom niewinnym, unieszkodliwia zło, czasami tylko naginając prawo. Zdobywa uznanie i miłość otaczających go ludzi, ale również ma wielu wrogów. Gdy odmawia jednemu z bandziorów pomocy, ten postanawia go zabić. Jego plan polega na tym, by zniszczyć Sarkara od środka, przez udowodnienie ludziom, że jest złym człowiekiem, a jego filozofia dobra jest złem wcielonym. Przekonuje nawet jego starszego syna Vishnu (KK Menon) by zabił swojego ojca…

+ W świecie Jane Austen (Lost in Austen)

Reżyseria: Dan Zeff
Obsada: Jemima Rooper, Elliot Cowan, Hugh Bonneville, Florence Hoath, Alex Kingston, Morven Christie, Perdita Weeks
Produkcja: Wielka Brytania 2008; czas trwania: 4 × 50 min (miniserial); gatunek: dramat

Info: W ocenach tego miniserialu powtarza się zachwyt lekkością narracji, jednoczesnym zachowaniem zasad świata tworzonego przez Jane Austen i wprowadzaniem w niego elementów i twórczych nawiązań do współczesności.

Opis: Amanda, fanka powieści Jane Austen żyje we współczesnym Londynie ze swoich chłopakiem Michaelem. Jednak pewnego dnia zamienia się miejscami z główna postacią Dumy i uprzedzenia- Elizabeth Bennet i trafia do świata wymyślonego przez Jane Austen. Każda z współczesnych kobiet i każdy z mężczyzn znajduje swoje odbicie w powieści Austen. Dostaliśmy tylko trochę więcej udogodnień, nie czekamy na listy przysyłane przez posłańca, lecz sprawdzamy maila, czy odbieramy sms-y. Zamiast pomocy tradycyjnych swatek wybieramy logowanie się na serwisy randkowe, a nazywanie kogoś mianem starej panny w wieku 22. lat, byłoby znacznym nadużyciem. Okazuje się jednak, że kocha się tak samo od wieków, tak samo się cierpi. Może i staliśmy się bardziej wyzwoleni, teraz zdrada to już nie tylko odwiedzenie sam na sam innej panny z hrabstwa, jednak rozterki, jakie temu towarzyszą, cały czas pozostają niezmienne.

+ Dr. Żywago (Dr. Żywago)

Reżyser: Aleksandr Proszkin
Obsada: Oleg Menshikov, Andrei Panin, Chulpan Khamatov, Oleg Jankowski
Produkcja: Rosja 2006, czas trwania: 416 min. [miniserial telewizyjny], gatunek: melodramat

Opis: Losy młodego Rosjanina Jurija Żywago na tle dziejów Rosji w pierwszej połowie XX wieku. Dramaty rodzinne i sensacyjne wydarzenia mają tu za tło rewolucję październikową, lata Stalinizmu i II wojnę światową.

Tytułowy Jurij zostaje osierocony w wieku ośmiu lat. Chłopca przygarniają przyjaciele nieżyjących rodziców i wychowują razem ze swoją córką Tanią. Kiedy młodzi dorastają zakochują się w sobie i postanawiają pobrać. Kiedy młody Żywago zaczyna studiować medycynę, pewnego dnia spotyka Łarę, o której odtąd nie potrafi zapomnieć. Tymczasem w Rosji zbliża się rewolucja, która odmieni życie bohaterów. Młody lekarz zostaje wcielony do wojska, gdzie ponownie spotyka piękną Łarę…

Życie w metropoliiŻycie w metropolii Wołga, WołgaWołga, Wołga Żegnaj laleczkoŻegnaj laleczko Kwestia zaufaniaKwestia zaufania Spojrzenie mordercySpojrzenie mordercy SarkarSarkar W świecie Jane AustenW świecie Jane Austen Dr. ŻywagoDr. Żywago

+ Box: Romanse wszechczasów (4 filmy)

BOX: Cztery romanse oparte o bestsellerowi powieści „Damy światowego Romansu” Barbary Cartland (1901 – 2000). Ta brytyjska powieściopisarka napisała 723 książki[!], w tym 5 biografii, które – przetłumaczone na 36 języków – zostały sprzedane na całym świecie w łącznym nakładzie około miliarda egzemplarzy. W roku 1923 opublikowała pierwszą powieść „Jigsaw”, która stała się bestsellerem. W jej powieściach ukształtował się specyficzny styl, konstrukcja akcji, osadzenie w realiach historycznych. W roku 1983 jej nazwisko umieszczono w księdze Guinnessa. Wszystkie filmy w tym zestawie wyreżyserował brytyjski mistrz melodramatów John Hough, pracując za każdym razem z tym samym zespołem filmowym. Nawet wśród aktorów powtarzają się w obsadzie kolejnych filmów te same nazwiska.

Box składa się z następujących filmów:
- Pojedynek serc (Duel of Hearts)
- Meandry miłości (Hazard of Love)
- Duch w Monte Carlo (A Ghost in Monte Carlo)
- Francuska miłość (The Lady And the Highwayman)

WYPOŻYCZALNIE:

W wypożyczalniach znajdziemy w lutym następujące tytuły:

+ Zaginiony w Indiach (Outsourced)
+ Mecz o miłości (Romeo and Juliet get maried Brasil)
+ Pamiętniki Fanny Hill (Fanny Hill)

(informacja prasowa)

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…