"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Soderbergh reżyseruje Moneyball 0

Steven Soderbergh zgodził się wyreżyserować film Moneyball, którego główną gwiazdą ma być, Brad Pitt. To ich piąty wspólny film.

Steven Soderbergh zgodził się zastąpić Davida Frankela na stanowisku reżysera w filmie Moneyball . Jest to adaptacja książki Michaela Lewisa pt. Moneyball: The Art of Winning An Unfair Game, która powstaje dla studia Columbia Pictures. Ucieszy to zapewne Brada Pitta, który ma odgrywać główną rolę w tej produkcji.

Zgodnie z umową film powstanie w przyszłym roku, dzięki czemu do kin trafi w połowie 2011 roku. Jest to spowodowane bardzo zajętym kalendarzem reżysera i dopiero za rok będzie miał on czas na tą produkcję.

Dotychczas Pitt współpracował z Soderberghiem przy okazji trzech części z serii Ocean's Eleven oraz przy filmie Full Frontal. Wszystko na wierzchu z 2002 roku.

Fabuła Moneyball opowiada historię Billy’ego Beane’a menedżera drużyny z Oakland, który mimo niewielkiego budżetu potrafił zrobić z niej potęgę sportową. Odrzucił on konwencjonalne myślenie na rzecz specjalnego programu komputerowego, który analizował wszystkie zachowania zawodników. Na tej podstawie udało mu się stworzyć zespół, który potrafił zagrozić pozycji największych i najbogatszych liderów.

Steven SoderberghSteven Soderbergh

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…