Soderbergh reżyseruje Moneyball

Steven Soderbergh zgodził się wyreżyserować film Moneyball, którego główną gwiazdą ma być, Brad Pitt. To ich piąty wspólny film.

Steven Soderbergh zgodził się zastąpić Davida Frankela na stanowisku reżysera w filmie Moneyball . Jest to adaptacja książki Michaela Lewisa pt. Moneyball: The Art of Winning An Unfair Game, która powstaje dla studia Columbia Pictures. Ucieszy to zapewne Brada Pitta, który ma odgrywać główną rolę w tej produkcji.

Zgodnie z umową film powstanie w przyszłym roku, dzięki czemu do kin trafi w połowie 2011 roku. Jest to spowodowane bardzo zajętym kalendarzem reżysera i dopiero za rok będzie miał on czas na tą produkcję.

Dotychczas Pitt współpracował z Soderberghiem przy okazji trzech części z serii Ocean's Eleven oraz przy filmie Full Frontal. Wszystko na wierzchu z 2002 roku.

Fabuła Moneyball opowiada historię Billy’ego Beane’a menedżera drużyny z Oakland, który mimo niewielkiego budżetu potrafił zrobić z niej potęgę sportową. Odrzucił on konwencjonalne myślenie na rzecz specjalnego programu komputerowego, który analizował wszystkie zachowania zawodników. Na tej podstawie udało mu się stworzyć zespół, który potrafił zagrozić pozycji największych i najbogatszych liderów.

Steven SoderberghSteven Soderbergh


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux