"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Ghost House Pictures przerobi dwa horrory 0

Studio Ghost House Pictures zajmie się nakręceniem remake’ów dwóch europejskich filmów grozy.

Studio filmowe Sama Raimi'egoGhost House Pictures przerobi dwa europejskie horrory. Pierwszy z filmów, do którego prawa studio nabyło, to Hiszpański film Anguish z 1987 roku. Wtedy scenariuszem i reżyserią zajął się Bigas Luna. Jednocześnie nabyto prawa do ekranizacji Room 205, Duńskiego przeboju z 2007 roku. Reżyserował wtedy Martin Barnewitz.

Według pomysłu Ghost House reżyserią anglojęzycznej wersji miałby się zająć sam twórca, czyli Martin Barnewitz. Tytuł tej produkcji nosiłby nazwę The Dorm. Fabuła przedstawia historię studentki, która wprowadza się do akademika, do pokoju nr. 205. Po pewnym czasie zaczynają się dziać bardzo dziwne rzeczy. Dziewczyna odkrywa, że zamieszkała w pokoju, o którym panuje legenda, że jest nawiedzony. Stephen Susco, który pisał scenariusz do Klątwy zajmie się również i dostosowaniem tej produkcji do rynku amerykańskiego.

Anguish to z kolei film w filmie. Opowiada historię ludzi, którzy oglądają w niewielkim kinie horror. W momencie, w którym na ekranie dzieją się przerażające sceny jeden z widzów, który okazuje się być maniakalnym mordercą wyciąga pistolet i zaczyna powoli zabijać widzów. Dostosowaniem scenariusza zajmie się Jake Wade Wall (Kiedy dzwoni nieznajomy).

Plakat do filmu Anguish 1987Plakat do filmu Anguish 1987

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…