Tonight is the night.

Kolejny krok na Ścieżce Światła 0

Zapraszamy do obejrzenia nowej zapowiedzi Aniołów i Demonów. Czy twórcy zrehabilitują się po nieudanym Kodzie da Vinci?

W sieci pojawił się kolejny zwiastun Aniołów i Demonów. Zapraszamy do oglądania, a po obejrzeniu, do przeczytania dalszej części.

[Zobacz w HD]

Sam zwiastun, podobnie jak książka, zawiera trochę tajemnic. Szybko migające, nie możliwe do zauważenia obrazy, można złapać na screenach:

Na pierwszych dwóch zdjęciach można zobaczyć ambigramy (taki zapis, który po obróceniu, nie zmienia znaczenia, znaki te, mają duże znaczenie w fabule książki Dana Browna): air, fire i water.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O MARKETINGU WIRUSOWYM ANIOŁ?W I DEMON?W

Tak jak poprzednią część, obraz reżyseruje Ron Howard , który wcześniej stworzył takie filmy jak Apollo 13, Piękny umysł czy Willow. Scenariusz napisał równie ceniony Akiva Goldsman , autor scenariuszy do filmów Zagubieni w kosmosie, Piękny umysł, Człowiek ringu, Kod da Vinci, i Jestem legendą. W roli głównej ponownie zobaczymy Toma Hanksa . Partnerować mu będą Ayelet Zurer, Ewan McGregor i Stellan Skarsg?rd.

Brown w 'Aniołach i demonach' zawiera wiele kontrowersyjnych teorii; jedna z nich głosi, że Iluminaci działali już w XVI wieku, a ich przywódcą miał być sam Galileo Galiei. Iluminaci mieli prowadzić rekrutację nowych członków w tajemnicy przed Kościołem, za pośrednictwem Diagramma della Verita – dzieła Galileusza, rzekomo wydanego w czasie jego pobytu w areszcie. Po odnalezieniu w niej wskazówki wkraczało się na tzw. ścieżkę oświecenia, która była usytuowana w Rzymie – kolejne jej etapy zwane były Ołtarzami nauki i były poświęcone jednemu z czterech żywiołów – ostatni, piąty etap, miał znajdować się w Zamku Świętego Anioła, który połączony jest z Watykanem tajnym korytarzem Pasetto.

Powieść odniosła olbrzymi sukces i przyczyniła się znacznie do wzrostu napływu turystów do Rzymu, chcących odwiedzić wymienione w niej kościoły. Książka nie przedstawia Kościoła w tak niekorzystnym świetle jak Kod Leonarda da Vinci, a właściwie w ogóle tego nie robi, toteż bojkotowano dopiero kolejną książkę. Mimo to Watykan nie zgodził się, by ekipa kręcąca ekranizację Aniołów filmowała na terenie tego państwa – oficjalnie dlatego, że nie chciano, by ktoś kojarzył Państwo Kościelne z serią brutalnych morderstw.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…