Konkurs zakończony: Krwawe walentynki 0

Walentynki za nami, ale Krwawe Walentynki 3D ciągle w kinach! Prezentujemy zwycięzców, którzy mogą wybrać się do kina z koszulce z filmu.

Krwawe Walentynki 3DKrwawe Walentynki 3D

Nagrody otrzymują:

nathalie, onlyme30, Czort, Lucas B, Katjen27, rechaa, Cenobite

- Tak wyglądał konkurs -

Dzisiaj odbędą się przedpremierowe pokazy filmu Krwawe Walentynki 3D i na pewno, to interesująca alternatywa na walentynkowy wieczór. Kilka informacji o filmie o efektach 3D oraz konkurs

Krwawe Walentynki 3D, to nowa ekranizacja filmu z 1981 roku, który Quentin Tarantino nazwał najbardziej krwawym horrorem wszechczasów to alternatywna propozycja dla wielibicieli horrorów i dla tych, którzy mają dość komedii romantycznych. A wszystko to w najnowszej, oszołamiającej technologii trójwymiarowej, która przenosi widzów w sam środek mrożącego krew w żyłach koszmaru.

Film wejdzie do kin 20 lutego, ale już dzisiaj (14 lutego) w wybranych kinach przedpremierowe pokazy.

Lista kin, w których odbędą się przedpremiery:

BIAŁYSTOK HELIOS GALERIA ALF, BIELSKO-BIAŁA KINOPLEX, BYDGOSZCZ CINEMA CITY, BYDGOSZCZ MULTIKINO, DĄBROWA GÓRNICZA HELIOS, ELBLĄG MULTIKINO, GDAŃSK CINEMA CITY KREWETKA, GDAŃSK MULTIKINO, GDAŃSK KINOPLEX, GDYNIA SILVER SCREEN, GLIWICE CINEMA CITY PLAZA, KATOWICE CINEMA CITY SILESIA, KATOWICE HELIOS, KRAKÓW CINEMA CITY KAZIMIERZ, KRAKÓW MULTIKINO, LUBLIN CINEMA CITY, ŁÓDŹ CINEMA CITY MANUFAKTURA, ŁÓDŹ SILVER SCREEN, ŁÓDŹ BAŁTYK, OLSZTYN HELIOS, PIŁA HELIOS, PŁOCK HELIOS, PŁOCK NOVE KINO PRZEDWIOŚNIE, POZNAŃ CINEMA CITY PLAZA, POZNAŃ MULTIKINO, POZNAŃ MULTIKINO STARY BROWAR, RADOM HELIOS, RYBNIK CINEMA CITY, RYBNIK MULTIKINO, RZESZÓW HELIOS, SZCZECIN MULTIKINO, SZCZECIN HELIOS, TORUŃ CINEMA CITY, WARSZAWA CINEMA CITY ARKADIA, WARSZAWA CINEMA CITY MOKOTÓW, WARSZAWA CINEMA CITY PROMENADA, WARSZAWA MULTIKINO URSYNÓW, WARSZAWA MULTIKINO ZŁOTE TARASY, WARSZAWA SILVER SCREEN MOKOTÓW, WARSZAWA SILVER SCREEN TARGÓWEK, WARSZAWA NOVE KINO PRAHA, WARSZAWA ATLANTIC, WŁOCŁAWEK MULTIKINO, WROCŁAW CINEMA CITY KORONA, WROCŁAW MULTIKINO PASAŻ, WROCŁAW MULTIKINO ARKADY, WROCŁAW HELIOS KAZIMIERZA WIELKIEGO, ZABRZE MULTIKINO.

O EFEKTACH 3D

Film Krwawe Walentynki 3D został nakręcony w zoptymalizowanej technologii 3D, przy użyciu nowego formatu HD 4K, rejestrującego 4 tysiące pikseli z prędkością trzydziestu klatek na sekundę, podczas gdy w przypadku standardowego HD jest to zaledwie 2 tysiące pikseli. Twórcy filmu posługiwali się dwiema supernowoczesnymi kamerami cyfrowymi: The Red One oraz Silicon Imaging SI –2K Digital Cinema Camera. Obydwie są o wiele mniejsze i lżejsze od typowych kamer 2D i 3D i można posługiwać się nimi z większą intuicją. Sprzęt i technologia, wykorzystywane podczas realizacji zdjęć do filmu były rewolucyjne nawet dla doświadczonego specjalisty od stereografii 3D, Maxa Pennera. „Dotychczas kamery miały o wiele większe systemy zasilania i były o wiele bardziej nieporęczne” mówi operator.
Kolejna różnica polega na tym, że nowy sprzęt nie potrzebuje ani taśmy, ani filmu. Cyfrowe obrazy są przechowywane na kartach pamięci, z których potem są zgrywane na twardy dysk komputera.

Krwawe Walentynki 3DKrwawe Walentynki 3D

Twórcy filmu byli pionierami tej najnowszej technologii, co według Pennera wytworzyło na planie atmosferę przypominającą kręcenie na taśmie 35-milimetrowej. „Nie można godzinami nagrywać na taśmę. Co 4-8 minut kamera musi zostać naładowana. Ten swojski tryb pracy sprawił, że cała ekipa czuła się pewniej.”

Jedną z największych zalet nowego, cyfrowego formatu była możliwość odtwarzania na planie materiału zrealizowanego w ciągu dnia, a co za tym idzie, o wiele większa kreatywna kontrola nad kształtem filmu. „W przeszłości musieliśmy czekać miesiąc, żeby obejrzeć to, co nakręciliśmy w 3D”, mówi Penner. „Przy tym projekcie oglądaliśmy na monitorze to samo, co widzowie zobaczą w kinie. Wszystkie sceny w 3D, które zobaczycie w filmie powstały na planie”, wyjaśnia dalej Penner. „Technologia pozwoliła nam na bieżąco dokonywać koniecznych zmian”.

Krwawe Walentynki 3DKrwawe Walentynki 3D

Zdjęcia w 3D dają wrażenie trójwymiaru poprzez rejestrowanie dwóch obrazów 2D przy użyciu dwóch różnych kamer lub obiektywów, ustawionych w pewnej odległości od siebie. Dla widza, który prawym okiem odbiera nieco inny obraz niż lewym, scena w 3D nabiera głębi i zyskuje dodatkowy wymiar.

„Dzięki nowym kamerom mogliśmy automatycznie korygować odległości pomiędzy obydwoma obiektywami oraz międzyosiowy punkt zbieżności. Dzięki tym zabiegom wzrok męczy się mniej niż na filmach 3D starej daty. „Jeśli więc scena rozpoczynała się ujęciem całego pokoju, a potem następowało zbliżenie na twarz aktora, zaczynaliśmy, na przykład, od różnicy pół cala i stopniowo ją zmniejszaliśmy, przechodząc do zbliżenia. Mogliśmy też zautomatyzować i wielokrotnie powtarzać ten sam ruch, co pozwalało nam kontrolować kamerę 3D o wiele precyzyjniej i konsekwentniej.

ZADANIE konkursowe:

1. Odpowiedz na pytanie:

Krwawe Walentynki 3DKrwawe Walentynki 3D

Film Krwawe Walentynki 3D jest remakiem filmu z roku … ?

2. Zapoznaj się z naszym PORADNIKIEM DODAWANIA TREŚCI i dodaj przynajmniej jedną treść do naszej filmowej bazy. W zgłoszeniu podaj nr ID treści.

Podpowiedź znajdziesz na stronie filmu.

Nagrody w konkursie:

7 koszulek z filmu Krwawe Walentynki 3D.

Regulamin konkursu.

1. Odpowiedzi należy wysyłać na adres e-mailowy: konkurs@fdb.pl.

2. W zgłoszeniu należy wysłać:

- prawidłową odpowiedź, w temacie e-maila wpisać: Krwawe walentynki,

- login na fdb.pl (konkurs dla zarejestrowanych użytkowników),

- imię i nazwisko, adres potrzebny do wysłania nagrody.

3. Każdy użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie do udziału w konkursie.

4. Na zgłoszenia czekamy do 22.02.2009 do godz. 23.59.

5. Wyniki podamy 23.02.2009 najwcześniej po godz. 12.00 na stronie głównej fdb.pl.

6. Nagrody trafią do osób, które prześlą zgłoszenie spełniające wszystkie punkty regulaminu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

rechaa 2009-03-25

Ja rowniez melduje, ze dzisiaj otrzymalem nagrody.
Dzieki wielkie.
Pozdrawiam

Lucas_B 2009-03-25

Dzisiaj otrzymałem koszulkę ;) Dzięki ;)
Pozdrawiam

rechaa 2009-03-21

Zapewne juz zostały wysłane, ale ta poczta polska działająca z prędkością… ehhh brak mi słów. Poczekamy zobaczymy… ;]

Lucas_B 2009-03-08

Kiedy zostaną wysłane nagrody?

nathalie 2009-02-24

AA jak fajnie ;d;d Dziękuje ;]

Jeśli można jakąś S, lub jak najmniejszą tę koszulkę x)

Proszę czekać…