Say hello to my little friend ;>

Dom zły - trwają zdjęcia 0

Wojciech Smarzowski – twórca „Wesela”, jednego z najlepszych polskich
filmów ostatnich lat, zakończył pierwszy etap zdjęć do swojego nowego
filmu „Dom zły”.

Zrealizowano sceny przedstawiające tragiczną historię Edwarda Środonia oraz Bożeny i Zdzisława Dziabasów, która rozegrała się na jesieni 1978 roku, podczas suto zakrapianej biesiady, w tytułowym domu złym. Główne postaci w tym wątku zagrali Arkadiusz Jakubik (Środoń), Marian Dziędziel (Dziabas) i Kinga Preis (Dziabasowa).

Pierwszy wątek tragedii realizowany był w Beskidzie Niskim, nocą. Główny obiekt – gospodarstwo Dziabasów usytuowany był we wsi Bielanka. Ekipa pracowała także w miejscowości Hańczowa, Krzywa oraz w Bieszczadach na drodze Komańcza – Łupków. Obecnie ekipa przeniosła się pod Warszawę, gdzie realizowane są sceny „retrospektywne opowiadające o życiu głównego bohatera Środonia z przed roku 1978.

(Kliknij obrazek, by przejść do galerii)

Akcja drugiego wątku rozegra się cztery lata później, w zimowy, mroźny dzień stanu wojennego. W gospodarstwie Dziabasów odbędzie się wizja lokalna, w celu wyjaśnienia dramatycznych wydarzeń sprzed lat. Bohaterem tego wątku jest porucznik Mróz. W tej roli zobaczymy Bartłomieja Topę. Realizacja tego wątku planowana jest na grudzień 2008 lub styczeń 2009, gdy spadnie śnieg.

Do czego zdolny był Środoń tamtej upiornej nocy? Czy porucznik Mróz odkryje mroczną tajemnicę tego, co wydarzyło się w Domu złym? Rozwiązanie tej kryminalnej zagadki nastąpi w sensacyjnym finale filmu Dom zły – najbardziej oczekiwanej premiery przyszłego roku!

Twórcami scenariusza są Wojciech Smarzowski i Łukasz Kośmicki. Autorem zdjęć jest Krzysztof Ptak (Orzeł za zdjęcia do Mojego Nikifora).

Dystrybutorem filmu jest SPI International Polska. Premiera Dom zły planowana jest na jesień 2009 roku.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…