Say hello to my little friend ;>

Reżyser Zabójczego numeru o jednym z najważniejszych fotografów XX wieku 0

Pierce Brosnan został producentem biograficznej opowieści o życiu Roberta Capa. Film wyreżyseruje Paul McGuignn.

Pierce Brosnan podjął decyzję, że należące do niego studio filmowe wyprodukuje biografię węgierskiego fotoreportera, Roberta Capa . Obraz wyreżyseruje Paul McGuigan (Zabójczy numer), który dopiero skończył pracę nad filmem Push z Dakotą Fanning w roli głównej.

Robert Capa urodził się 22 października 1913 w Budapeszcie. Krótko po osiągnięciu pełnoletniości opuścił kraj ojczysty i osiadł w Berlinie. Studiował tam nauki polityczne na berlińskim uniwersytecie. Fotograficzny geniusz odkrył w sobie przypadkiem pracując, jako pomocnik w laboratorium fotograficznym. Dzięki uprzejmości jednego z fotografów w zakładzie, szybko zaczął rozwijać swoje umiejętności. Po rozpoczęciu II wojny światowej przeniósł się do Paryża, tam zmienił nazwisko na Robert Capa i rozpoczął pracę, jako fotograf niezależny.

Robert CapaRobert Capa

Sławę przyniosły mu zdjęcia z wojny domowej w Hiszpanii. Rozpoczął pracę korespondenta wojennego. Podróżował po Chinach, Włoszech, Francji, Niemczech i Izraelu. Żył mottem: Jeśli twoje zdjęcia nie są dostatecznie dobre, to nie jesteś dostatecznie blisko. 6 czerwca 1944 znajdował się w samym sercu konfliktu, fotografując lądowanie w Normandii. Zginął w wyniku wybuchu miny w Wietnamie 25 maja 1954 roku.

Jest uważany za jednego z najważniejszych fotografów XX wieku oraz prekursorem profesji korespondenta wojennego.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…