Say hello to my little friend ;>

Córka Heatha Ledgera odbierze Oscara 0

Jeśli sprawdzą się oscarowe przewidywania, to statuetkę za drugoplanową rolę męską – dla Heatha Ledgera za Jokera w Mrocznym Rycerzu – podczas gali wręczenia Oscarów będzie odbierała 3-letnia córka zmarłego aktora, Matilda Ledger

Heath LedgerHeath Ledger

Oscarowa statuetka ojca stanie się własnością Matildy po tym, jak ukończy ona 18 lat. Wtedy zadecyduje, czy nagrodę zatrzyma czy też zwróci Akademii.

Statuetka dla Ledgera , to jeden z największych pewniaków tegorocznej gali. Można się więc spodziewać, że faktycznie to córka Heatha i Michelle Williams będzie jedną z tych osób, które pojawią się na oscarowej scenie po tym, jak padnie tradycyjna formułka And the Oscar goes to….

Aktora, który tragicznie zmarł w zeszłym roku wskutek przedawkowania leków, gremia jurorskie niejednokrotnie honorowały w ubiegłym i tym roku za wybitną kreację demonicznego anarchisty w Dark Knight. Wystarczy wspomnieć o Złotym Globie 2009 czy nagrodzie Gildii Aktorów Amerykańskich. Wtedy statuetki w imieniu nagrodzonego odbierali odpowiednio Christopher Nolan oraz Gary Oldman (jeden z aktorów Mrocznego Rycerza).

Pośmiertny Oscar dla Ledgera byłby drugim w historii przyznawania tych nagród. W 1976 za rolę w Sieci statuetkę dla Petera Fincha odbierała jego

rodzina.

Źródło: Dziennik.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
Adam Siennica 2009-02-19

No i super! Należy się mu :)

Proszę czekać…