Tonight is the night.

Pierwsze zdjęcie Angeliny Jolie z Salt 0

Zobacz jak jedna z najbardziej znanych kobiet na świecie zmienia swój wizerunek w filmie Salt.

Angelina Jolie rozpoczęła dzisiaj prace nad filmem Salt, szpiegowskim thrillerze o przebiegłym agencie CIA, który próbuje oczyścić swoje imię, po oskarżeniach podwójnego szpiegostwa dla Rosji.

Salt1Salt1

[KLIKNIJ TU, BY PRZEJŚĆ DO GALERII I ZOBACZYĆ DRUGIE ZDJĘCIE]

Która z kobiet przedstawionych na zdjęciach to prawdziwa Salt? Filmowcy mówią, że to największa tajemnica filmu.

Tej dziewczyny nigdy nie rozpoznacie mówi Lorenzo di Bonaventora, producent. Ludzie, którzy myślą, że znają ją naprawdę mogą się mylić. To samo z osobami, które myślą, że potrafią rozpoznać kiedy jest w przebraniu.

Salt wyreżyseruje Phillip Noyce, który zrobił filmy z Harrisonem Fordem w roli Jacka Ryana: Czas Patriotów, czy Stan Zagrożenia. Obiecuje on, że obraz ten będzie opartym na rzeczywistości filmem szpiegowskim, który swoją akcją i napięciem zadowoli każdego wielbiciela gatunku

Porównania są niuniknione. Salt bardzo przypomina telewizyjny hit od J.J. Abramsa Agentka o stu twarzach, czyli serial o kobiecie-agentce w wielu przebraniach. Będzie też oceniany według obecnych trendów filmów szpiegowskich, takich jak Bondy z Danielem Craigiem, czy filmy o Jasonie Bournie.

Di Bonaventura mówi, że Salt jest inny, gdyż bohaterka chce ukryć prawdę na temat siebie, a nie ją odkryć. Pytanie Jasona Bourne’a brzmi: 'Kim Jestem?', natomiast pytanie o Salt, to 'wiemy wszystko o niej, ale czy na pewno?' Ci, którzy ją ścigają, mają mnóstwo informacji, ale gdy zacznynają pościg, powstają pytania, co jest prawdą, a co nie.

Postać, w którą wcieliła się Jolie, Evelyn A. Salt, początkowo była mężczyzną – Edwinem A. Saltem, gdyż w filmie miał wystąpić Tom Cruise, który wypadł jednak z projektu latem. Jolie to doświadczona gwiazda kina akcji, co udowodniła w Tomb Raider, Mr. & Ms. Smith i Ściganych, ale di Bonaventura twierdzi, że nie były to proste zmiany s tylu on na ona w scenariuszu.

Nadal do końca nie wiem, jak to będzie wyglądało. Musimy przemyśleć wszystkie skomplikowane różnice między mężczyzną, a kobietą i nanieść koniecznie poprawki.

Film kręcony jest w Nowym Jorku i Waszyngtonie, przypomnijmy, że jedną z ról gra Daniel Olbrychski. W kinach zobaczymy go w przyszłym roku.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…