Gwiezdne Wojny w Family Guy

Twórcy serialu animowanego zdecydowali się sparodiować całą starą trylogię. Dowiedz się więcej o odcinkach

Jakiś czas temu miał premierę specjalny odcinek Family Guya pod tytułem Blue Harvest, który parodiował Nową Nadzieję. Warto dodać, że samo 'Blue Harvest' było jednym z tytułów roboczych trzeciego filmu starej trylogii, Powrót Jedi. Odcinek był najlepiej ocenianym w historii serialu, a stacja sprzedała go na DVD jako pojedyncze wydanie, zarabiając niemałe kwoty.

Blue HarvestBlue Harvest

Niedawno ogłoszono, że skończono pracę nad parodią Imperium Kontratakuje zatytułowaną Something-Something-Something Dark Side. Niestety stacja wyemituje odcinek dopiero na jesieni, ale już można spodziewać się wielkiego sukcesu.

Jako że Carrie Fisher, która grała w sadze księżniczkę Leię, podkłada głos w serialu pod szefową Petera Griffina, możemy mieć nadzieję, że także ją usłyszymy w parodii Imperium Kontratakuje. Jednakże wiadomo, że nie zagra Lei, ponieważ Lois wciela się w tę postać.

Natomiast dziś ogłoszono, że twórcy chcą zakończyć trylogię, robiąc parodię Powrotu Jedi. Odcinek ma być zatytułowany Episode VI: The Great Muppet Caper.

Data emisji jeszcze nie jest znana. Twórcy robią swoje parodie ze smakiem, więc każdy fan Gwiezdnych Wojen powinien być usatysfakcjonowany.