Say hello to my little friend ;>

Nadchodzi 3 sezon Tudorów 0

Za niecały miesiąc stacja Showtime rozpocznie emisję trzeciego sezonu Dynastii Tudorów. Jest to historyczny serial telewizyjny wyprodukowany przez telewizje BBC oraz Showtime. Pierwszy sezon w Stanach ukazał się w kwietniu 2007 roku. Serial ukazujący genezę konfliktów europejskich owych czasów, namiętności pomieszane z walką dynastyczną oraz tło powstania Kościoła Anglikańskiego szybko zyskał dużą popularność.

Dynastia Tudorów- Sezon 3

Dynastia TudorówDynastia TudorówDynastia TudorówDynastia TudorówDynastia TudorówDynastia TudorówDynastia TudorówDynastia Tudorów

Pierwszy sezon serialu Tudorowie opowiada o początkach władzy Henryka VIII, kiedy skuteczność jego rządów jest testowana przez międzynarodowe konflikty oraz wewnętrzne intrygi dworskie. Napięcie wywołane chęcią posiadania męskiego potomka przez króla, pozwala na wzrost znaczenia Anny Boleyn oraz marginalizację legalnej żony Katarzyny Aragońskiej.

Drugi sezon opowiada o czasach gdy Henryk staje się głową Kościoła Anglikańskiego, uzyskuje upragniony rozwód z Katarzyną Aragońską skazując ją tym samym na życie pełne coraz większych upokorzeń. Anna Boleyn staje się nową Królową, ale urodzenie przez nią córki oraz poronienie następnej ciąży, odwraca uwagę króla w kierunku Jane Seymour.

Sezon trzeci koncentruje się na pogarszających się relacjach pomiędzy kościołem Katolickim a królem Henrykiem VIII. W treści filmu zawartej w trakcie tego sezonu, król poślubi Jane Seymour oraz Annę z Kleve. W ostatnim odcinku zobaczymy małżeństwo z Katarzyną Howard, piątą żoną Henryka.

Już 5 kwietnia na antenie Showtime rozpocznie się przygoda z trzecim sezonem Tudorów. W Polsce trzeci sezon pokaże stacja HBO, jednak nie ujawniono jeszcze planowanej daty rozpoczęcia emisji. Na kwiecień jest też planowana ogólnopolska premiera serialu. Pierwszy sezon wyemituje TVP.

Źrodło: SpoilerTV, Wikipedia.org

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…