Festiwal Short Waves 0

Najnowszym projektem Fundacji Ad Arte, organizatora polskiej edycji Festiwalu Future Shorts, jest Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych Short Waves. Zorganizowany przy współpracy z SWPS, WSNHiD oraz DKF Filmokrąg, Festiwal odbędzie się między 16 a 30 kwietnia, w około trzydziestu miastach, zarówno w Polsce, jak i w Europie (w Berlinie, Londynie i Dublinie). Pokazy będą miały charakter około dwugodzinnego bloku filmów krótkometrażowych.

Festiwal Short Waves

Short Waves to Festiwal otwarty na wszelkiego rodzaju produkcje, niezależnie od ich przynależności gatunkowej, stylistycznej, czy formalnej: od tradycyjnych form fabularnych oraz dokumentalnych, przez animacje, teledyski, na wideo-art i reklamie kończąc.

Inauguracja i zakończenie Festiwalu odbędą się w Poznaniu. Pokaz otwierający Festiwal odbędzie się 16 kwietnia w Kinie Rialto o godzinie 20.00., a jego uzupełnieniem będzie after party – Yeah It’s Nice Party w Cafe Mięsna. Gwiazdą imprezy będzie Pony Bomb, modny duet dj-ski z Zurychu, miksujący gorące nu rave’owe i bassline’owe „power bity”.

Pokaz zamykający Festiwal odbędzie się 30 kwietnia w WSNHiD o godzinie 18.30 i połączony będzie z panelem dyskusyjnym poświęconym polskiemu kinu krótkometrażowemu, jego miejscu na polskiej scenie, granicach gatunkowych, czy formalnych. Uczestnikami panelu będą między innymi filmoznawca dr Mikołaj Jazdon i krytyk filmowy Jakub Socha.

Głównym celem Festiwalu Short Waves jest promocja polskiego filmu krótkometrażowego. Fundacja Ad Arte Festiwalem Future Shorts przypomniała widzom, że film krótkometrażowy, mimo, że prawie nieobecny w kinach, ciągle istnieje i ma się dobrze, Festiwalem Short Waves przekonuje, że polscy twórcy również mają coś do powiedzenia w tej dziedzinie.

Najważniejszym elementem Festiwalu będzie konkurs. Widzowie we wszystkich miastach, w których odbędą się pokazy, będą mogli oddać swój głos na najlepszy film. Wśród głosujących widzów rozlosowana zostanie między innymi dwuosobowa wycieczka do Londynu na pokaz Secret Cinema. Autorowi najlepszej, wybranej przez widzów produkcji Fundacja Ad Arte wręczy Grand Prix Publiczności oraz nagrodę pieniężną w wysokości 7000 złotych.

Źrodło: Organizator

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…