widoczny tu i tam. hasam.

Czas na debiut - plebiscyt Kino Polska 0

Już 11 września rozpoczyna się XXXI Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Z tej okazji telewizja Kino Polska organizuje plebiscyt dla czytelników czterech dzienników regionalnych: Gazety Poznańskiej, Dziennika Bałtyckiego, Dziennika Zachodniego i Gazety Wrocławskiej. Głosy czytelników zadecyduje o tym, który twórca otrzyma dotację na debiut fabularny, a także o przyszłości twórców.

Zwycięzca plebiscytu otrzyma statuetkę telewizji Kino Polska, która zostanie mu wręczona na bankiecie festiwalu, a także otrzyma list polecający wystawiony przez redakcję dziennika w imieniu czytelników, skierowany do dyrektora PISF. Wśród głosujących także nie zabraknie nagród. Jednego szczęśliwca z każdego regionu czeka pobyt na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni z osobą towarzyszącą! Termin nadsyłania kuponów z głosami na poszczególnych twórców upływa 28 sierpnia, a zwycięzcy zostaną opublikowaniu 1 września na łamach poszczególnych gazet.

filmpolski.plfilmpolski.pl

A oto na kogo możemy głosować w poszczególnych regionach:

Dziennik BałtyckiDziennik Bałtycki

Wojciech Kasperski – twórca segmentu Nasiona w ramach programu Rosja-Polska. Nowe spojrzenie, który zachwycił widzów i jury tegorocznego Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Małgorzata Kędzierska – jej najważniejszy film krótkometrażowy Dzień dobry, kochanie był wielokrotnie prezentowany na imprezach filmowych zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Bartosz Paduch – reżyser x2, które w tym roku zakwalifikowało się do konkursu Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Dorota Lamparska – jej dyplomowy film Są takie swieżuteńkie dziewczynki zdobył m.in. nagrodę publiczności 3. Międzynarodowego Przeglądu Etiud Filmowych Studentów Europejskich Szkół Filmowych CDN.

Gazeta WrocławskaGazeta Wrocławska Logo plebiscytuLogo plebiscytu

Sylwester Jakimow – autor licznych etiud dokumentalnych, w tym poruszającej 13 minutowej pt.Jesteś w moim sercu, w której ujął portret swoich dziadków.

Grzegorz Korczak – twórca etiud m.in. Impas, Pamięć.

Agnieszka Smoczyńska – reżyserka 3 filmów krótkometrażowych: Sieroty, który emitowany był na Krakowskim Festiwalu Filmowych, 3 love i Artykuł 467.

Paweł Wysoczański – zadebiutowała niezależną produkcją Bez końca z Anną Dymną i Jerzym Trelą w roli głównej.

Dziennik ZachodniDziennik Zachodni

Anna Kazejak-Dawid – autorka noweli Ślaśk w filmie Oda do radości, który gościł ostatnio na ekranach naszych kin.

Marcin Pieczonka – reżyser krótkometrażowego Opowiadania, obecnie pracuje w ramach programu 30 Minut z fabułą Kilka fotografii z pewnego tygodnia.

Magdalena Pięta – zrealizowała wiele etiud m.in. Bornholm i Kto ty jesteś.

Tadeusz Śliwa – autor etiudy Wszystko według planu, która zdobyłą wiele nagród na festiwalach filmowych.

Gazeta PoznańskaGazeta Poznańska

Rafał Jerzak – jego film 3 kilometry do raju była pokazywana na festiwalu w Gdyni 5 lat temu. Prezes Fundacji Faros, która wspomaga produkcję filmową w Poznaniu.

Radosław Ładczuk- operator obrazu Melodramat, który został obsypany nagrodami, a także noweli Morze w Odzie do radości.

Sławomir Moraczyński – autor Pewnej formy przyjemności i Ruchy możliwie inny.

Jarosław Sztandera – zrealizował dokument Po cud, będący zapisem pielgrzymki grupy niepełnosprawnej do Loudres, doceniony na festiwalach polskich i światowych.

Więcej informacji <a href=http://www.kinopolska.pl/news.php?id=221 title=TUTAJ>TUTAJ.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…