"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Światowa premiera Star Treka 0

Fani Star Treka szykujcie się na podróż do Australii. To właśnie w Sydney w dniu 7 kwietnia 2009 roku odbędzie się światowa premiera filmu Star Trek, który wyreżyserował J.J. Abrams. Wydarzenie to będzie miało miejsce w najsłynniejszej chyba operze świata – Sydney Opera House. Zaproszono blisko 1600 osób, wśród których znajdą się nie tylko członkowie obsady, ale również wiele osobistości kina (podobno ma być cała śmietanka towarzyska Hollywoodu).

Kadr z filmu Star Trek (2009)

Szef Paramount Pictures Australia, Mike Selwyn tak komentował te informacje:

Nie tylko jesteśmy zaszczyceni, że J.J. Abrams wybrał Sydney jako miejsce światowej premiery filmu. Jesteśmy ogromnie zaszczyceni, iż to ważne wydarzenie odbędzie się najbardziej znanym miejscu nie tylko Sydney, ale również Australii – Sydney Opera House.

Star Trek to film inspirowany słynnym serialem z lat 60tych. Fabuła cofa nas do początku historii Star Treka. Załoga USS Enterprise uczy się jeszcze w Akademii Kosmicznej a wielkie przygody, jakie ich czekają są jedynie fantazją. To właśnie do tego czasu cofają się Romulanie, którzy postanawiają powstrzymać Kirka i jego przyjaciół jeszcze zanim staną się dla nich realnym zagrożeniem. O wszystkim jednak dowiaduje się Spock, który postanawia ostrzec swoją młodszą wersje.
Reżyserią filmu zajął się J.J Abrams a scenariusz napisali Alex Kurtzman i Roberto Orci. W rolach głównych występują: Winona Ryder, Chris Pine, Eric Bana, Karl Urban, Zachary Quinto, Leonard Nimoy.

Premiera w Polsce już 8 maja.

Źrodło: www.moviehole.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…