"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Zmierzch zgarnia miliony 0

Studio Summit Entertainment ogłosiło, iż spółka odpowiedzialna za dystrybucję płyt DVD z filmem Zmierzch sprzedała już blisko 3 miliony płyt z filmem. I to tylko w pierwszym dniu pojawienia się płyt w sklepach. Jest to niewątpliwie ogromny sukces, który świadczy o wielkim zaangażowaniu fanów w to, aby obraz ten radził sobie jak najlepiej. Co ciekawe ogromna rzesza fanów uczestniczyła w specjalnych wydarzeniach nazwanych: "'Twilight' at Midnight" (Zmierzch po północy).

Kadr z filmu Zmierzch (2008)

"Zmierzch po północy" to możliwość zakupu płyty DVD już o północy w dniu wydania. Tysiące fanów filmu uczestniczyło w tych wydarzeniach. Blisko 2,5 tysiąca osób uczestniczyło w promocji sprzedaży w Salt Lake City gdzie pojawiła się Rachelle Lefevre grająca Victorię. 2 tysiące fanów pojawiło się w Los Angeles by zobaczyć Ashley Greene grającą Alice Cullen a tysiąc fanów pojechało do Dallas aby tam spotkać się z reżyserką Catherine Hardwicke.

Sukces Zmierzchu jest tym ogromny, iż dotychczas jedynie pięciu produkcją udało się uzyskać sprzedaż płyt DVD w ciągu jednego dnia powyżej 3 mln. egzemplarzy. Dotychczas były to: Piraci z Karaibów: Na krańcu świata, Mroczny Rycerz, Harry Potter i Zakon Feniksa oraz Transformers.

Szefowie studia Summit Entertainment’s poinformowali, iż są niezmiernie zadowoleni, że mają taką wspaniałą widownie. Uznali, iż jest to przełomowe wydarzenie na rynku sprzedaży detalicznej płyt DVD w całych Stanach. Pochwalili swoją spółkę-córkę za wspaniałą promocję, która przyniosła świetne rezultaty.

Zmierzch to opowieść o 17-letniej Belli Swan (Stewart), która przenosi się do niewielkiego miasteczka Forks w stanie Waszyngton. Tam też poznaje tajemniczego Edwarda Cullena (Pattison), który okazuje się być wampirem. Kiedy chłopak ratuje ją przed śmiercią ta zakochuje się w nim. Ich romans nie podoba się ortodoksyjnym przedstawicielom rasy wampirów, którzy postanawiają zapolować na Belle.
W samych tylko Stanach dotychczas produkcja przyniosła blisko 380 mln $ wpływów.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…