Porażka studia Fox przez wyciek? 0

Czy Fox może coś zrobić, aby uchronić się przed porażką finansową związaną z wyciekiem filmu X-Men Geneza: Wolverine?

Hugh Jackman i Liev Schreiber

Wczoraj informowaliśmy, że wyciek filmu do sieci jest największym tego typu wydarzeniem w historii Hollywood. Same studio jest oburzone i szukają winnego. Trudno określić, jaka to w końcu wersja, ponieważ jedni mówią, że jest tylko kilka nieukończonych efektów, inni (w tym same studio) że to wersja robocza przed dodatkowymi zdjęciami w Kanadzie.

Fakt jest jeden, dobra kopia wypłynęła, a Fox musi teraz myśleć, jak zachęcić Amerykanów, aby 1 maja udali się tłumnie do kin. Nie możemy się oszukiwać, duża ilość potencjalnych widzów w Stanach i nie tylko, zapoznała się z tym materiałem.

Jedyną nadzieją studia Fox jest ich pewny hit, Avatar Jamesa Camerona. Głośno się mówiło jakiś czas temu, że nie zobaczymy pierwszego zwiastuna aż do Comic Con w sierpniu. Teraz Fox musi gorączkowo myśleć, aby zwiastun umieścić przed Wolverinem, ponieważ jest to gwarancją przyciągnięcia amerykańskiej widowni do kin. Pomijając sam fakt, że duża ilość ludzi lubuje się w wycieczkach do kina, by obejrzeć tylko taką oczekiwaną zapowiedź.

Czekamy na dalszy rozwój wypadków, a tymczasem X-Men Geneza: Wolverine będzie mieć swoją premierę kinową w naszym kraju 1 maja.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Avatar square 200x200
HeRr 2009-04-03

Ten film jest mega-hitem w sieci bit torrent, na pewno pękło już 100 tys. ściągnięć, a to dopiero 2 dni jak jest w sieci! FoX może mieć poważne problemy z przyciągnięciem ludzi do kina. Ja osobiście nie widziałem tej kopii, ale w opiniach słychać głosy że:
-efekty są lekko niedociągnięte, tu i tam widać linki ;)
-workprint jest krótszy o 14 min od końcowej wersji filmu
- film jest zajebisty
Więc myślę że warto się przetransportować do kina :)

Quagmire 2009-04-02

jeśli mnie pamięć nie myli 6 lat temu była identyczna sytuacja z Hulkiem Anga Lee, mimo to film miał świetne otwarcie, wprawdzie potem notował duże spadki, ale to nie była wina workprinta…

Proszę czekać…