Klopsiki oraz inne zjawiska pogodowe 0

Ubisoft, producent gier video, oprze jeden ze swoich tytułów na animowanym filmie Klopsiki oraz inne zjawiska pogodowe, którego premiera zapowiadana jest na wrzesień.

Klopsiki oraz inne zjawiska pogodowe

Już we wrześniu na kinowych ekranach zagości film Klopsiki oraz inne zjawiska pogodowe (Cloudy with a Chance of Meatballs). W tym samym czasie na rynek trafi interaktywna adaptacja filmu w postaci gry wideo pod tym samym tytułem. Jak zapowiada Ubisoft, producent i wydawca gry, ma ona być przyjemną rozrywką dla dzieci i rodziców. Zamysłem twórców jest, aby – poprzez interaktywną zabawę – przywołać ulubione fragmenty filmu.

Gra zostanie wydana na przenośne i domowe konsole.

Projektowi dobrze wróży dotychczasowe doświadczenie Ubisoftu w materii tworzenia gier opartych na hitowych produkcjach animowanych Sony Pictures Animation. Owocem wcześniejszej współpracy jest m.in. Open Season (Sezon na misia), będący interaktywną odsłoną filmu, który zgarnął z rynku 190 mln dolarów. Drugim projektem była gra ściśle powiązana z popularnym, nominowanym do Oskara filmem animowanym Surf’s Up (Na fali).

Nasze poprzednie wspólne projekty pokazały, że Ubisoft świetnie potrafi przełożyć artyzm i fabułę filmów Sony Pictures Animation na język gier wideo, powiedział Mark Caplan, w Sony Pictures Consumer Products pełniący funkcje vice-prezesa odpowiedzialnego za tego typu interaktywne działania. Nasze zespoły już pracują nad tym, by gra była przedłużeniem radości i zabawy zaczerpniętej z filmu, dodał Caplan.

Akcja filmu toczy się w miasteczku Chewandswallow, gdzie spadający z nieba deszcz przybiera formę… jedzenia. Z nieba spadają także tytułowe klopsiki. Napisania scenariusza oraz reżyserii podjęli się Chris Miller i Phil Lord. Filmową opowieść zainspirowała bestsellerowa książka dla dzieci autorstwa Judi Barrett z ilustracjami Rona Barretta.

Źrodło: Materiały Prasowe

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…