Szybcy i wściekli przyśpieszają

Kadr z filmu Szybko i wściekle (2009)

Z wielkim zadowoleniem producenci filmu Szybko i wściekle musieli przyjąć wiadomość o ogromnych piątkowych wpływach z debiutu kinowego ich produkcji. Według oficjalnych informacji obraz ten zarobił blisko 30,11 mln $, co jest świetnym wynikiem jak na tego typu produkcję. Jeśli ta tendencja się utrzyma możemy spodziewać się weekendowych wpływów na poziomie 60 – 70 mln $.

Jak dotychczas jest to jeden z najlepszych debiutów tego roku. Jest to zarazem najlepszy start w historii całej serii (dotychczas najlepiej zarobiła druga część cyklu – Za szybcy za wściekli, która w ciągu pierwszego weekendu zgarnęła blisko 55 mln $). Trzeba przyznać, że nawet studio Universal nie spodziewało się takich wpływów. W przedpremierowych rozmowach z dziennikarzami mówili o tym, że będą zadowoleni z 40 mln $ startu.

Przy okazji warto wspomnieć o innej nowości tego weekendu – Adventureland. Obraz Grega Mottoli z udziałem Ryana Reynoldsa i Kristen Stewart bardzo słabo sobie radzi. W sam tylko piątek obraz uzyskał wpływy w wysokości 2,17 mln $. Jeśli tendencja się utrzyma to mogą liczyć na jedynie 6 – 7 mln $, w ciągu całego weekendu. To jest zdecydowanie poniżej oczekiwań.

Źrodło: www.comingsoon.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux