"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Bracia Weinstein tracą prawa do Sin City 2 0

W ostatnich tygodniach pojawiało się wiele sprzecznych informacji na temat kontynuacji słynnego przeboju Sin City – Miasto grzechu. Właściwie o planach realizacji drugiej części mówiło się już od premiery, kiedy to w jednym z wywiadów reżyser Robert Rodriguez powiedział, że istnieje pomysł na kontynuację. Dziś jednak wiemy troszkę więcej o Sin City 2.

Kadr z filmu Sin City - Miasto grzechu (2005)

Jak donoszą amerykańskie media w dniu dzisiejszym bracia Weinstein i ich firma The Weinstein Company straciła prawa do ekranizacji Sin City 2. Jednak nie jest to zła wiadomość dla wszystkich fanów. Otóż według tych samych doniesień to właśnie obiekcje obu braci były przyczyną braku zielonego światła dla całego projektu. Teraz zaś mówi się, iż Sin City 2 będzie finansowana przez niezależne grupy kapitałowe, które poprzez studio Roberta Rodrigueza – Troublemaker Studios nakręcą cały obraz.

Już w grudniu Frank Miller powiedział, że jest gotowy skrypt do filmu. Jednocześnie Rosario Dawson potwierdziła tę informacje mówiąc, iż widziała gotowy scenariusz.

To jest chyba najlepsza informacja tego tygodnia. Według plotek, jakie obecnie szerzą się w Hollywood to właśnie przez braci Weinstein obraz dotychczas nie powstał. Jedna z wersji mówi, iż mają żal do Rodrigueza, że stworzył niezależny projekt i nie liczył się z ich zdaniem podczas powstania Sin City – Miasto grzechu. Mieli oni w prywatnej rozmowie powiedzieć, że przetrzymywanie projektu to zemsta na reżyserze.

Jeśli informacje o straceniu praw do Sin City 2 potwierdzą się to będzie znaczyło, iż powrócą one w ręce Millera i Rodrigueza. Podobno obaj są tym bardzo podekscytowani nawet mimo braku dystrybutora. Choć z tym pewnie nie powinno być problemu.

Źrodło: www.firstshowing.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…