"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Terminator: Ocalenie jednak z PG-13 0

W dniu dzisiejszym potwierdziły się informacje mówiące o tym, iż film Terminator: Ocalenie otrzymał od MPAA kategorię wiekową PG-13. Oznacza to, że po raz pierwszy w historii film z tej serii będzie z taką kategorią wiekową (dotychczas wszystkie otrzymywały kategorię R, czyli poniżej 17 lat z opiekunem). Potwierdzeniem tego był spot reklamowy w jednej ze stacji telewizyjnej, na której pojawiła się informacja o kategorii.

Terminator: Ocalenie (2009)

Na pewno ta wiadomość nie ucieszy wszystkich fanów, którzy mogą spodziewać się usunięcia, co brutalniejszych i ostrzejszych scen z filmu. Z drugiej zaś strony należy pamiętać, iż tak świetnie przyjęty na świecie Mroczny Rycerz również miał kategorię PG-13. Dlatego nie powinniśmy od razu skreślać tej produkcji.

Kadr z filmu Terminator: OcalenieKadr z filmu Terminator: Ocalenie

Co ciekawe pojawiają się plotki mówiące o tym, iż studio Warner Brothers zdecydowało się na taki krok bo słabym wyniku Watchmen: Strażnicy oraz mając w pamięci trzecią część cyklu, która nie przypadła tak fanom do gustu. Niektórzy twierdzą, iż wycięcie, co brutalniejszych scen to celowy zabieg, aby potem przyciągnąć widzów do zakupu DVD, który ma pojawić się w wersji nieocenzurowanej.

Terminator: Ocalenie to czwarta cześć serii o śmiercionośnych maszynach, będąca początkiem całkiem nowej trylogii. John Conor (Christian Bale) i jego żona Kate (Bryce Dallas Howard) podejmują działania stworzenia ze wszystkich ocalałych ludzi ruch oporu do walki z maszynami. W trakcie tworzenia ruchu jeden z jego członków okazuje się zdrajcą. Posiada on także tajemnicę, z której nikt sobie nie zdaje sprawy.
Polska premiera już 5 czerwca 2009 roku.

Źrodło: www.firstshowing.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
Anonimowy 2009-04-16

no tak teraz wszystko pod 13 latków sie kreci, wiec sie nie dziwie czemu mi sie filmy obecne nie podobają

Proszę czekać…