Say hello to my little friend ;>

Zwiastunowy weekend: 18/04/09 1

Zapraszamy wszystkich naszych czytelników do najnowszego przeglądu zwiastunów, które ukazały się w ciągu ostatnich kilku dni. Jak wiadomo nie można pisać osobnych wiadomości o każdym, mniej znanym i mniej popularnym filmie. Może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale w ciągu przeciętnego tygodnia wychodzi około 5-10 takich zwiastunów. Warto śledzić takie zapowiedzi, ponieważ często można wyłapać w nich filmy, które chcielibyśmy zobaczyć, a niekoniecznie o nich później usłyszymy. Dlatego powstał nasz przegląd “Zwiastunowy weekend”.

My Sister's Keeper

My Sister's Keeper

Sara i Brian wiodą spokojne życie. Idylla zostaje jednak przerwana, gdy dociera do nich przerażająca informacja o chorobie córki. Aby ratować życie dziecka, para podejmuje trudną decyzję, która na zawsze zmieni ich życie. Dylematy etyczno-moralne zmieniają ich relacje. Prawdziwy koszmar zaczyna się jednak, kiedy ich druga córka okrywa prawdę dotyczącą jej poczęcia.


h4=. Zobacz w HD

Armored

Ochroniarze opancerzonej ciężarówki zajmują się kradzieżą pieniędzy, które transportują. Mają jeden plan: zabrać wszystko nie raniąc nikogo. Na ich nieszczęście sprawa zaczyna się szybko komplikować gdy nieoczekiwanie pojawia się, ktoś kto zamiesza w ich planach.


h4=. Zobacz w HD

Sorority Row

Bohaterki filmu rozpoczynają studia w jednej z amerykańskich uczelni. Podczas jednej głośnej imprezy w ich wspólnym domu ginie ich przyjaciółka. Nikt nie wie dlaczego. Dziewczyny postanawiają ukryć ciało i raz na zawsze zapomnieć o tej sprawie. Czy prawda, jak to zwykle bywa, wyjdzie na jaw?


h4=. Zobacz w HD

Shorts

Nowa pełna efektów specjalnych produkcja familijna Roberta Rodrigueza. Akcja dzieje się na przedmieściach Black Falls, gdzie każdy dom wygląda tak samo, a wszyscy praucją dla firmy Black Box Unlimited. Firma produkuje czarne pudełko pana Blacka, które jest urządzeniem komunikacyjnym i gadżetem do wszystkiego, który opanował cały kraj. Dla 11 letniego Toe Thompsona, czarne pudełko nie jest niczym innym jak pracą dla jego rodziców, pragnie tylko zawrzeć parę przyjaźni… aż pewnego dnia pojawia się tajemnicza tęcza, która uderza go w głowę i zmienia wszystko. Tęczowa Skała zrobiła także jedną rzecz dla pana Blacka – każdy kto trzyma przy tym czarne pudełko, może spełnić jedno życzenie. Wszystko idzie źle i całe sąsiedztwo jest opanowane przez małe statki kosmiczne, armie krokodyli oraz magiczne stworzenie czające się za każdym rogiem. Teraz Toe i jego nowi przyjaciele muszą połączyć siły, aby ocalić miasto, odkrywając po drodze, że to czego sobie życzysz, nie jest zawsze tym, czego oczekujesz.

Extract

Film opowie o perypetiach prywatnych i zawodowych szefa pewnej firmy, który próbuje wywiązywać się z obowiązków w rzeczywistości, w której nic nie wydaje się być stabilne.

Alexander the Last

Film opowiada o pewnym żonatym aktorze, siostrze jednego z małżonków oraz o ich pokusach seksualnych…

Sex Positive

Film opowiada o życiu Richarda Berkowitz’a, który w latach osiemdziesiątych aktywnie walczył z AIDS propagując stosowanie środków antykoncepcyjnych w środowiskach gejowskich. Berkowitz opowiada o swoim życiu światu, który nie chce nigdy zauważać takich ludzi jak on i trudnych aspektów życia wszelkich mniejszości seksualnych.

Thirst

Obraz opowiada historię kapłana uczestniczącego w medycznych badaniach, mających na celu odnalezienie lekarstwa na śmiertelną wampirzą chorobę. Główne rolę zagrają Song Kang-ho (Host: Potwór, The Good the Bad and the Weird), Shin Ha-kyun (Pan Zemsta) oraz Kim Ok-bi (Dasepo Naughty Girls).

My Suicide

Archie Williams (Gabriel Sunday) jest siedemnastolatkiem, który nagle znajduje się na ustach całej szkoły, do której uczęszcza. Dzieje się tak, ponieważ postanawia on na temat swojego zadania szkolnego wybrać samobójstwo przed kamerą. Cała jego klasa, rodzice, Sierra – najładniejsza dziewczyna w szkole (Brooke Nevin) i wiele innych osób zaczynają czuwać nad nim, mając nadzieję, że nie dopuszczą do tragedii. Archie filmuje swoje doświadczenia szkolne nie ukrywając niczego przed kamerą: realiów życia, śmierci, przemocy, seksu, narkotyków i hipokryzji, jaka jest serwowana nastolatkom również poprzez media.

How to make a love to a woman

Jest to opowieść o facecie, który nie może zaspokoić swojej dziewczyny. Chce odkryć wszelkie “triki”, by spełnić to zadanie. Trafia na gwiazdę filmów dla dorosłych, Jennę Jameson. Czy to spotkanie pomoże mu, czy może wywróci jego życie do góry nogami?

Lymelife

Jest to historia o ciemnej stronie życia na rajskich przedmieściach, o utracie niewinności, która została osadzona pośrodku życia dwóch rodzin, przeżywających swoje ciężkie chwile pod koniec lat siedemdziesiątych. Akcja kręci się wokół nieporadnego, wrażliwego piętnastolatka, Scotta Bartletta (Rory Culkin), którego rodzinie świat przewraca się do góry nogami, kiedy w okolicy wybucha epidemia boreliozy, a społeczność popada w paranoję z powodu szerzącej się choroby. Rodzice Scotta – ojciec, Mickey (Alec Baldwin) pracoholik i Brenda (Jill Hennessy), nadopiekuńcza matka – są na skraju decyzji o rozwodzie, a jego starszy brat Jim (Kieran Culkin) jest o krok od opuszczenia armii. Sprawy się komplikują, kiedy Scott zakochuje się w sąsiadce Adrianie Bragg (Emma Roberts), która wydaje się jedyną osobą na świecie, która go rozumie. Jej rodzice mają własne problemy: matka, Melissa (Cynthia Nixon) ma romans, a ojciec, Charlie (Timothy Hutton) powoli uwalnia się spod wpływu boreliozy. „Lymelife” opowiada o pierwszej miłości oraz o dynamice zmian w rodzinie w czasach drastycznych przemian ekonomicznych i kulturalnych.

Julenka: Deadly Lessons

Andriej Biełow, przeprowadza się wraz ze swoją rodziną ze stolicy na prowincję, mając na uwadze zdrowie swojej ukochanej żony. Konsekwencją tego jest też zmiana pracy z wykładowcy akademickiego na nauczyciela w żeńskim gimnazjum. Szybko dociera do niego, że w klasie, którą uczy, dzieje się coś złego. Dziewczęta solidarnie milczą ukrywając mroczny sekret. Te dziewczynki nie bawią się lalkami… One się bawią ludzkim życiem. Andriej otrzymuje wiadomość, zapisaną w zeszycie jednej z podopiecznych: „Uratuj nas!”…

Małymi krokami życie Biełowa zmienia się w koszmar. Wszystkim jego odczuciom i poczynaniom zaczyna towarzyszyć strach. Zło powoli dotyka też jego rodzinę. Ratunek od tego koszmaru może stanowić pewna mała dziewczynka, ale ona chce tylko, aby jej mama była szczęśliwa…

Away we go

Obraz opowiada o perypetiach pary, która spodziewa się pierwszego dziecka. Obraz utrzymany w tonie pozytywnej komedii bardziej przypomina klimatem Małą Miss niż typowe filmy Mendesa.

Jerichow

Z dala od cywilizacji trójka ludzi stanie w obliczu brzemiennych w skutki wydarzeń. Młody i silny Thomas został właśnie zwolniony z służby w wojsku. Ali, turecka bizneswoman, przeszła ostatnio sporo, ale teraz jej głównym zmartwieniem jest dbanie, aby pracownicy jej barów nie oszukiwali. Laura, atrakcyjna kobieta z mroczną przeszłością, wydaje się mieć sposób na swoje niezbyt udane małżeństwo z Alim. Cała ta trójka uważnie obserwuje ruchy pozostałych i przy okazji zatrzymuje wszystkie tajemnice dla siebie. Wszyscy też pragną miłości i bezpieczeństwa. Wszyscy będą mogli to osiągnąć jedyne za pomocą zdrady.

The Cake Eaters

Cake Eaters jest dziwnym, małym miasteczkiem w którym przeplatają się ze sobą losy dwóch rodzin, próbujących odnaleźć miłość w obliczu straty. Easy Kimbrough, patriarcha i miejscowy rzeźnik, rozpacza po niedawnej stracie żony; Beagle, jego najmłodszy syn pracuje w lokalnej kawiarni, by pomóc ojcu w utrzymaniu rodziny. Jego dość niecodzienną pasją jest malowanie znaków drogowych, chcąc wyrazić w ten sposób swoje wewnętrzne problemy; i najstarszy syn Guy, który po trzyletniej podróży i nieudanej karierze rockowej wraca do domu. Po powrocie Guya stosunki między rodzinami zaczynają nabierać rozmachu. Beagle zakochuje się z wzajemnością w śmiertelnie chorej, Georgi Kamiński, która przed śmiercią chce zasmakować prawdziwej miłości, nim będzie za późno. Do Guy’a dociera smutna wiadomość o jego ex- dziewczynie, a babcia Georgi, zdradza tajemnice ukrywaną przez wiele lat.

Mikołajek

Seria humorystycznych książek z lat 50. i 60. o przygodach małego chłopca Mikołajka, wspólne dzieło znanego twórcy scenariuszy komiksów m.in. o Galu Asteriksie Rene Goscinnego i rysownika Jeana- Jacquesa Sempego, weszła do klasyki literatury dziecięcej i została sprzedana na świecie w ponad 10 milionach egzemplarzy.

In The Loop

Nie od dziś wiemy, że Stany Zjednoczone i Wielka Brytania mają zapędy imperialistyczne. Film opowiada historię o tym, jak pewien generał armii USA (James Gandolfini) i minister w brytyjskim rządzie (Tom Hollander), próbują wyperswadować swoim szefom (prezydentowi USA oraz premierowi Wielkiej Brytanii) prowadzenie pewnej wojny…

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…