Say hello to my little friend ;>

Jakie widowiska sci-fi zobaczymy w tym roku? 3

Filmy sci-fi zdecydowanie królują na liście typów produkcji, które otrzymują największe budżety. Dlaczego? Bo są to produkcje, które mają przede wszystkim cieszyć oko widza. Poza tym taki film to pewniak. Sprawdzone schematy bitwy między dobrem i złem, podboje kosmosu, walka z siłami przyrody, potyczki robotów i zjawiska nadprzyrodzone zawsze przyciągną ludzi do kin.

Sci-Fi

W naszym zestawieniu znajdziecie 14 najbardziej oczekiwanych produkcji Sci-Fi 2009, których premiery jeszcze się nie odbyły.

Star TrekStar Trek

STAR TREK

Premiera: 8 Maja (PL)

Budżet: $150 mln

Reżyseria: J.J. Abrams

Obsada: Chris Pine, Zachary Quinto, Eric Bana, Simon Pegg, Winona Ryder

Fabuła: Star Trek rozpoczyna największą przygodę wszech czasów – niezwykłą historię dziewiczej podróży młodej załogi na pokładzie najbardziej zaawansowanego technologicznie statku kosmicznego, U.S.S. Enterprise. W trakcie podróży wypełnionej czającym się w kosmosie niebezpieczeństwem, młodzi rekruci muszą znaleźć sposób na powstrzymanie zagrażającego ludzkości zła. Losy galaktyki znajdują się w rękach zaciekłych rywali – Jamesa Kirka (Chris Pine), szukającego dreszczu emocji chłopaka z Iowa oraz wychowanego w społeczeństwie odrzucającym wszelkie emocje Spocka (Zachary Quinto). Kiedy naturalny instynkt zderza się z opanowaniem i rozsądkiem, okazuje się, że to niezwykłe partnerstwo jest jedyną siłą będącą w stanie przeprowadzić załogę przez niewyobrażalne niebezpieczeństwo i udać się tam, gdzie nikt inny nie miał odwagi!

Nie widziałeś jeszcze zapowiedzi? To śmiało!

Terminator: OcalenieTerminator: Ocalenie

TERMINATOR: OCALENIE

Premiera: 5 czerwca (PL)

Budżet: $185 mln

Reżyseria: McG

Obsada: Christian Bale, Sam Worthington, Anton Yelchin, Moon Bloodgood

Fabuła: John Connor to człowiek, którego przeznaczeniem jest poprowadzenie ruchu oporu skierowanego przeciwko Skynetowi i armii Terminatorów. Ale przyszłość, w którą wierzy Connor zostaje częściowo zmieniona na skutek pojawienia się Marcusa Wrighta (Sam Worthington), obcego, którego ostatnim wspomnieniem jest pobyt w celi śmierci. To Connor musi dowiedzieć się, czy Marcus został przysłany z przyszłości czy jest uciekinierem z przeszłości. Podczas gdy Skynet przygotowuje się do ostatecznego starcia, Connor i Marcus wyruszają w podróż, która prowadzi ich do centrum operacyjnego Skynetu, w którym odkrywają przerażającą tajemnicę, jaka kryje się za możliwym unicestwieniem rodzaju ludzkiego.

Nie widziałeś jeszcze zapowiedzi? To śmiało!

Mr. NobodyMr. Nobody

MR. NOBODY

Premiera: Na Festiwalu w Cannes

Budżet: $58 mln

Reżyseria: Jaco Van Dormael

Obsada: Jared Leto, Sarah Polley, Juno Temple, Diane Kruger

Fabuła: Nemo Nobody wiedzie zwykłe życie u boku swej żony Elise i trójki dzieci. Wszystko zmienia się, gdy budzi się pewnego dnia jako staruszek w 2092 roku. Ma ówcześnie 120 lat i jest najstarszym człowiekiem chodzącym po globie, jak i ostatnim ze śmiertelnych ludzi. Ale to zdaje się nie interesować głównego bohatera. Jedyną rzeczą jaką zaprząta sobie głowę Pan Nobody jest odpowiedź na pytanie, czy w teraźniejszości żył dobrym życiem, kochał kobietę, którą miał kochać i czy miał dzieci, któe były mu przeznaczone.

Nie widziałeś jeszcze zapowiedzi? My niestety też nie :)

Hunter PreyHunter Prey

HUNTER PREY

Premiera: Na Festiwalu w Cannes

Reżyseria: Sandy Collora

Obsada: Isaac C. Singleton Jr., Clark Bartram, Damion Poitier, Simon Potter

Fabuła: Bohaterami Hunter Prey jest grupa międzygalaktycznych komandosów, którzy mają za zadanie przetransportować, koniecznie żywego, tajemniczego więźnia. Pech chce, że rozbijają się na nieznanej planecie o trudnych warunkach klimatycznych. Co gorsza, podczas awaryjnego lądowania ich zdobycz uciekła. Podczas ponownego pościgu nawiązuje się walka, w której ginie cały oddział. Ostatni żołnierz zaczyna zastanawiać się nad zakwestionowaniem rozkazu i samotnym opuszczeniem planety albo dostarczeniem zbiega martwego. Im więcej czasu mija, tym bardziej nasz bohater powątpiewa w racje swoich przełożonych, zadając sobie pytania: czemu więzień za wszelką cenę musi zastać przy życiu i kim on tak naprawdę jest?

Nie widziałeś jeszcze zapowiedzi? To śmiało!

MoonMoon

MOON

Premiera: 12 Czerwca (USA)

Reżyseria: Duncan Jones

Obsada: Sam Rockwell, Kevin Spacey (głos – komputer w stacji kosmicznej)

Fabuła: Astronauta Sam Bell (Sam Rockwell) przebywał samotnie na księżycu przez ostatnie trzy lata w ramach kontraktu, pracując nad Helium 3. Jest to cenny gaz, który ma zwalczyć kryzys energii na Ziemi. Wszystkie prace wykonuje mechanicznie, jego życie staje się jedną wielką rutyną. Większość czasu spędza marząc o powrocie na Ziemie, do swojej ukochanej żony i małej córeczki oraz rozmyślając o błędach, które popełnił w swoim życiu. Dwa tygodnie przez opuszczeniem księżycowej stacji Selene, Sam zaczyna widzieć i słyszeć różne dziwne rzeczy. Czuje się dziwnie. Przed opuszczeniem księżyca musi zmierzyć się z z odkryciem, którego dokonał. To coś więcej niż kontrakt, który wygasa.

Nie widziałeś jeszcze zapowiedzi? To śmiało!

Zemsta upadłychZemsta upadłych

TRANSFORMERS: ZEMSTA UPADŁYCH

Premiera: 26 czerwca (PL)

Budżet: $200 mln

Reżyseria: Michael Bay

Obsada: Shia LaBeouf, Megan Fox, Rainn Wilson

Fabuła: Kolejna część wspaniałej, kultowej już opowieści o maszynach. Bitwa o Ziemię zakończyła się, ale bitwa o wszechświat właśnie się rozpoczęła. Po powrocie do Cybertronu, Starscream przejmuje dowodzenie nad Deceptikonami i decyduje się na powrót na Ziemię z nowymi siłami. Autoboty, wierząc, że pokój był możliwy, dowiadują się, że ciało Megatrona zostało skradzione z armii Stanów Zjednoczonych przez Skorpinoxa, który przywraca go do życia. Teraz Megatron wraca szukając zemsty razem z Starscreamem i innymi Decepticonami. Autoboty będą musiały stawić im czoła.

Nie widziałeś jeszcze zapowiedzi? To śmiało!

District 9District 9

DISTRICT 9

Premiera: 14 sierpnia (USA)

Reżyseria: Neill Blomkamp

Obsada: Robert Hobbs, William Allen Young

Fabuła: Będzie to historia istot pozaziemskich, które lata temu wylądowały na Ziemi. Teraz żyją jako uchodźcy w Johannesburgu. Póki co nie ma pewnych informacji na temat co dokładnie UFO, w tym filmie robi na naszej planecie.

Nie widziałeś jeszcze zapowiedzi? My niestety też nie

Niebezpieczna rozgrywkaNiebezpieczna rozgrywka

NIEBEZPIECZNA ROZGRYWKA

Premiera: 4 września (USA)

Reżyseria: Mark Neveldine i Brian Taylor

Obsada: Gerard Butler, Milo Ventimiglia, Michael C. Hall, John Leguizamo, Zoe Bell

Fabuła: Film został osadzony w niedalekiej przyszłości, gdzie ludzie potrafią na masową skalę kontrolować umysły innych dzięki grze komputerowej o nazwie "Slayers". Mistrzem tej gry jest Kable (Gerard Butler), który w pewnym momencie próbuje odzyskać własną tożsamość poprzez walkę z pomysłodawcą gry, Kenem Castle (Michael C. Hall).

Nie widziałeś jeszcze zapowiedzi? To śmiało!

PandorumPandorum

PANDORUM

Premiera: 4 września

Reżyseria: Christian Alvart

Obsada: Ben Foster, Dennis Quaid, Cam Gigandet

Fabuła: Dwóch członków załogi budzi się z hipersnu na pokładzie kosmicznego statku. Ich wyposażenie jest uszkodzone, a pamięć niekompletna. Jaka była ich misja? Ile mineło czasu? Gdzie są? Kim są? Próbując wszystko poskładać w całość odkrywają, że nie są sami na pokładzie. Na statku znajdują się "plemienni mieszkańcy" wyposażeni w brutalną broń. Bohaterowie odkrywają, że cała załoga została zabita, a przyszłość ludzkiej rasy zależy od ich posunięć. Muszą odzyskać kontrolę nad statkiem zanim zrobi to Pandorum.

Nie widziałeś jeszcze zapowiedzi? To śmiało!

SurrogatesSurrogates

SURROGATES

Premiera: 25 września (PL)

Reżyseria: Jonathan Mostow

Obsada: Bruce Willis, Radha Mitchell, Ned Vaughn

Fabuła: Świat przyszłości. Ludzie żyją w całkowitej izolacji, a jedyny kontakt między nimi następuje za pomocą robotów, które są lepszymi wersjami ich samych. Agent FBI (Bruce Willis), a właściwie jego elektroniczny zastępca, pracuje w wydziale zabójstw. Pewnego dnia zostaje zmuszony jednak do dość ryzykownego wyjścia z domu. Nie ma jednak innej możliwości, bo tylko on sam jest w stanie zapobiec niebezpiecznemu spiskowi i serii tajemniczych morderstw.

Nie widziałeś jeszcze zapowiedzi? My niestety też nie ;)

Astro BoyAstro Boy

ASTRO BOY

Premiera: 23 października (USA)

Reżyseria: David Bowers

Obsada: – - – - -

Fabuła: Jest to opowieść o młodym robocie z niewiarygodnymi mocami. Został stworzony przez genialnego naukowca, by zastąpić mu utraconego syna. Nie mogąc sprostać oczekiwaniom opłakującego ojca, nasz bohater wyrusza w podróż w poszukiwaniu akceptacji, doświadczając zdrady i odnajdując podziemny świat robotów gladiatorów, zanim wróci, by uratować Metro City i pogodzić się z człowiekiem, który go odrzucił.

Nie widziałeś jeszcze zapowiedzi? To śmiało!

The BoxThe Box

THE BOX

Premiera: 30 października (USA)

Reżyseria: Richard Kelly

Obsada: Cameron Diaz, James Marsden, Frank Langella

Fabuła: The Box to opowieść o młodym małżeństwie z dzieckiem, które pewnego dnia otrzymują niezwykły prezent od nieznajomego. Darem okazuje się być niewielkie drewniane pudełeczko z magicznymi właściwościami. Okazuje się, iż wciskając przycisk w nim można otrzymać 1 mln $. Problem w tym, iż ceną zdobycia tych pieniędzy jest śmierć jakiegoś człowieka gdzieś na świecie. Młode małżeństwo stanie, więc przed trudnym moralnym dylematem czy spełnić swoje marzenia okupione czyjąś śmiercią czy też pokazać swoje człowieczeństwo.

Nie widziałeś jeszcze zapowiedzi? My niestety też nie

20122012

2012

Premiera: 11 listopada (PL)

Reżyseria: Roland Emmerich

Budżet: $150 mln

Obsada: John Cusack, Thandie Newton, Amanda Peet, Danny Glover

Fabuła: Wraz ze zbliżającym się końcem kalendarza Majów, mającym nastąpić 21 grudnia 2012 roku, grupa ludzi musi stawić czoła nadchodzącemu 'końcu świata' w postaci kataklizmów naturalnych takich jak erupcje wulkanów, bądź tajfuny.

Nie widziałeś jeszcze zapowiedzi? To śmiało!

Cameron i Worthington na planie filmuCameron i Worthington na planie filmu

AVATAR

Premiera: 16 grudnia (USA)

Reżyseria: James Cameron

Budżet: $200+ mln

Obsada: Sam Worthington, Sigourney Weaver, Michelle Rodriguez, Zoe Saldana

Fabuła: Obraz przedstawia historię kalekiego weterana wojennego (Sam Worthington), który trafia na planetę Pandora zamieszkałą przez wysokorozwiniętą rasę humanoidalnych kotów. Tam znajduje upragniony spokój. Niestety, nie na długo, ponieważ wkrótce wybucha wojna między dwoma cywilizacjami.

Nie widziałeś jeszcze zapowiedzi? My niestety też nie

A których produkcji Wy wyczekujecie najbardziej?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 13

Beznickowy

Mnie też o zawsze myli.

regoat

swietny artykul, ale to juz wszystki filmy s-f ktore zamierzja siep okazac w tym roku?

Trophy

Dobry i ładny artykuł. Czekam na więcej takich!

Marcin_Moszyk

Tia. Co chwile ktoś mnie czymś zagina ;]

Adam_Siennica

Tak, o odrzuceniu zwiastunów to była głupia plotka. Parę dni później sam Cameron się wypowiadał i o tym pisaliśmy :) Marcin nie miał neta, jeszcze nie nadgonił informacji :D

Proszę czekać…