"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Warner Bros ponownie w starożytności 0

Studio Warner Bros zamierza zrealizować film pt. Odysseus, będący ekranizacją kinową biografii słynnego bohatera znanego z mitologii greckiej. Cały film bazować ma na istniejącym scenariuszu Ann Peacock (Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa). Reżyserem projektu zostanie zaś Jonathan Liebesman.

Logo studia Warner Bros

Jednym z producentów tego obrazu będzie Gianni Nunnari (300), którego firma Hollywood Gang Productions zajmie się współfinansowaniem całego filmu. Ma on blisko współpracować z Craigiem Floresem, który został producentem wykonawczym.

Produkcja filmu ruszy jak tylko Liebesman skończy pracę nad innym filmem (Battle: Los Angeles) z udziałem Aarona Eckharta.

Odyseusz to bohater Odysei Homera. Legendarny król Itaki, syn herosa Laertesa i jego małżonki Antyklei. Według mitu był najprzebieglejszym z królów biorących udział w Wojnie Trojańskiej, autorem podstępu, dzięki któremu Grecy wygrali wojnę – konia trojańskiego. W podróży powrotnej do Itaki przeżył wiele przygód. Tułał się przez 10 lat po morzach i oceanach, zanim wrócił do swej żony Penelopy. Obok Heraklesa i Tezeusza jest najbardziej znanym bohaterem greckich mitów i legend.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
piwo_war 2009-04-25

Mit o tułaczce Odyseusza jest moim ulubionym ze wszystkich mitów.
"Odyseja" z 1997 bardzo mi się podobała. Mam zatem nadzieję, że nowy projekt będzie równie dobry i zrobiony z rozmachem :)

Proszę czekać…