"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Kinowa wersja gry Fallout 0

Czyżby szykowała się nam kolejna kinowa ekranizacja gry komputerowej? W Hollywood pojawiają się głosy, iż firma Bethesda Softworks, która stworzyła grę Fallout 3 wystąpiła do sądu o prawa do wyłączności na używanie nazwy w produkcjach filmowych. Z tego łatwo wywnioskować informacje, iż któreś ze studiów filmowych jest zainteresowane zakupem prawa i sfilmowaniem historii z gry.

Screen z gry Fallout 3

Firma Bethesda Softworks poinformowała o zakupie praw do gry w roku 2004. Liam Neeson użyczy głosu postaci ojca głównego bohatera gry. Fallout 3 jest trzecią kanoniczną odsłoną serii kontynuującą fabularne wątki z pierwszych dwóch gier firmy Interplay. Na fali popularności gry wydano także turową grę taktyczną o nazwie Fallout Tactics oraz grę zręcznościową. Obie nie są uznawane za przynależne do kanonu fabularnego.

Tło fabularne Fallouta to scenariusz typu, „co by było gdyby”, gdzie Stany Zjednoczone próbują opanować fuzję nuklearną, dzięki czemu mogłyby w mniejszym stopniu polegać na ropie naftowej. Nie dzieje się tak jednak aż do 2077, zaraz po tym jak konflikt o złoża ropy naftowej prowadzi do wojny między Stanami a Chinami, który kończy się użyciem bomb atomowych, przez co gra dzieje się w postapokaliptycznym świecie.

Bohater gry jest potomkiem tych, którym udało się znaleźć schronienie w jednym z rządowych schronów przeciwatomowych. Gra rozpoczyna się w 2161, gdzieś w środkowej Kalifornii, w Krypcie 13 (Vault 13). Jej bohater zostaje wysłany na poszukiwania urządzenia zwanego "water chip" (w wersji polskiej przetłumaczono tę nazwę na hydroprocesor), ma on 150 dni na wykonanie zadania. Czas ten można jednak wydłużyć o sto dni.

Nie są znane szczegóły dotyczące ewentualnej filmowej adaptacji.

Źrodło: www.cinemablend.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…